Polski Frostpunk 2 z przybliżonym terminem premiery! Niebawem zobaczymy gameplay

Frostpunk 2

Na niedawnym wydarzeniu PC Gaming Show mogliśmy zobaczyć między innymi oficjalny trailer Frostpunk 2 od polskiego studia 11 bit studios. Teraz twórcy mają kolejne, dobre wiadomości dla wszystkich fanów wyczekujących sequela tej świetnie przyjętej gry. 11 bit studios podczas zeszłotygodniowej konferencji dla inwestorów zaktualizowało bowiem informacje dotyczące terminu premiery i prezentacji pierwszego gameplayu Frostpunk 2.

Już niebawem zobaczymy gameplay z Frostpunk 2. Twórcy podali także przybliżony termin premiery

Deweloperzy z 11 bit studios potwierdzili w trakcie konferencji dla inwestorów, że pierwszy gameplay z Frostpunk 2 zobaczymy „wczesną jesienią”, a sama gra zadebiutuje na PC w pierwszej połowie 2024 roku. Twórcy podkreślają również, że najważniejsze elementy produkcji są w pełni grywalne, a największym priorytetem są aktualnie zewnętrzne testy. Zgodnie z przekazanymi informacjami, pierwsze pokazy prasowe tytułu mają odbyć się w sierpniu, podczas targów Gamescom 2023.

Przypominamy, że akcja Frostpunk 2 rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony serii. Ten city-builder z elementami strategii i survivalu ponownie postawi nas w roli przywódcy miasta, który musi zapewnić swoim ludziom warunki do przetrwania w niesprzyjającym, mroźnym klimacie. Po „erze węgla” resztka społeczeństwa pokłada nadzieje w przemyśle naftowym, co powoduje konflikty, ale i otwiera nowe możliwości.

Zobacz też: Kody do Wiedźmin 3

Kup Frostpunk

Warto również dodać, że Frostpunk 2, przynajmniej początkowo, ma ukazać się jedynie na komputerach osobistych. Niestety, nie posiadamy na ten moment informacji o wydaniach konsolowych, ani o dokładnej dacie premiery. Deweloperzy zapewniają jednak, że sequel przekroczy oczekiwania fanów, więc pozostaje nam czekać na kolejne wieści ze strony polskiego studia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.