Frostpunk 2 z oficjalnym trailerem! Wiemy, w którym roku zadebiutuje wyczekiwana polska gra

Frostpunk 2

Frostpunk 2, a więc sequel naprawdę udanej produkcji z 2018 roku jest wyczekiwany przez wielu fanów strategii oraz tytułów opartych na zarządzaniu. Jakiś czas temu studio przygotowało ciekawą inicjatywę w ramach której garść największych zapaleńców mogła przetestować odpłatnie tę grę, aby pomóc deweloperom w procesie jej tworzenia. Wczoraj zaś podczas wydarzenia PC Gaming Show 2023 otrzymaliśmy zupełnie nowy materiał prezentujący tę produkcję.

Frostpunk 2 na nowym trailerze robi nadzieję na kolejną udaną polską grę

Frostpunk 2 – trailer

Udostępniony trailer nie zdradza zbyt wiele konkretów związanych z gameplayem czy mechanikami, jednak poznajemy dzięki niemu, choć szczątkowe założenia, jakie obrali deweloperzy, tworząc Frostpunka 2. Dzięki informacjom od deweloperów dowiadujemy się, że akcja tytułu rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z oryginału, a ludzie — dotychczas połączeni instynktem przetrwania — zaczną coraz częściej występować przeciwko sobie.

Najważniejszą wiadomością, która została ujawniona przy okazji tego zwiastuna, to oficjalne potwierdzenie, iż Frostpunk 2 już w 2024 roku. Początkowo tytuł ten ukaże się na PC na platformach Steam, Epic Games Store oraz GOG.

Przeczytaj też: Gry hack’n’slash

Kup Frostpunk

Na ten moment są to jedyne przekazane przez 11bit informacje, a więc kwestia konsolowego wydania gry nadal pozostaje nierozwiązana. Możliwe, że więcej konkretów pojawi się albo bliżej premiery, lub tuż po niej. Bez względu na to, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko oczekiwać dalszych wieści i komunikatów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.