Frostpunk 2 z pierwszymi screenami z rozgrywki! Polska produkcja prezentuje się świetnie

frostpunk 2

Frostpunk to z pewnością jedna z ciekawszych polskich produkcji, która od 2018 roku zdobywa uznanie wśród wielu graczy. 11bit studios pracuje już nad drugą odsłoną i właśnie zaktualizowało kartę gry na platformie Steam. Właśnie dzięki temu możemy przyjrzeć się nowym screenom z Frostpunk 2!

Twórcy Frostpunk 2 udostępnili pierwsze screeny z rozgrywki

frostpunk 2
Frostpunk 2

Na platformie Steam pojawiły się już pierwsze zrzuty ekranu z Frostpunk 2. W galerii możemy zobaczyć między innymi widok na wielkie miasto, a także kilka screenów prezentujących mechanikę gry. Uwagę przykuwa z pewnością sam rozmiar obszaru, którym przyjdzie nam zarządzać – w porównaniu z pierwszą odsłoną tytułu, jest znacznie bardziej okazały.

Warto również zauważyć, że miasto ma być podzielone na dystrykty. Dodatkowo pojawi się więcej opcji związanych z systemem wyborów moralnych. Jak widzimy na jednym ze screenów, będziemy mogli podejmować pewne decyzje poprzez głosowanie w Budynku Rady.

W ramach przypomnienia, wydarzenia w drugiej odsłonie tego strategicznego city-buildera rozgrywają się 30 lat po pierwszej części. Frostpunk 2 ponownie postawi nas w roli przywódcy miasta, który poprzez odpowiednie zarządzanie musi zapewnić ludziom warunki do przetrwania w mroźnym klimacie. Po zakończeniu „ery węgla”, społeczeństwo pokłada nadzieje w przemyśle naftowym, co prowadzi do sporów, ale także otwiera drzwi do nowych perspektyw i szans.

Zobacz też: Gry podobne do God of War

Na ten moment nie znamy niestety dokładnej premiery Frostpunk 2. Wiemy natomiast, że produkcja, przynajmniej na początku, ma ukazać się jedynie na PC. Deweloperzy zapewniali również, że pierwszy gameplay zobaczymy „wczesną jesienią”, a gra zadebiutuje w pierwszej połowie 2024 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.