FTC oficjalnie chce zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft! Komisja złożyła pozew

activision blizzard microsoft

Potwierdził się jeden z najczarniejszych scenariuszy dla Microsoftu. Amerykańska Federalna Komisja Handlu oficjalnie złożyła pozew o zablokowanie przejęcia Activision Blizzard. Urzędnicy ze Stanów Zjednoczonych twierdzą, że doprowadzenie transakcji do końca dałoby Microsoftowi nieuczciwą przewagę na rynku.

FTC złożyło pozew, aby zablokować transakcję przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Microsoft Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

W tym momencie zrobiło się naprawdę poważnie. Redakcja The Washington Post poinformowała, że Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych złożyła dzisiaj pozew, aby zablokować warte 69 miliardów dolarów przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Decyzję podjęto metodą głosowania – ostatecznie więcej urzędników opowiedziało się za tym, żeby pójść do sądu i spróbować udaremnić transakcję.

FTC argumentuje swoje działania tym, iż finalizacja przejęcia dałaby Microsoftowi nieuczciwą przewagę na rynku i pozwoliła mu na „krzyżowanie planów swoim konkurentom”.

Microsoft byłby w stanie krzyżować plany konkurentom, całkowicie rezygnując z wydawania gier na ich platformach lub manipulując cenami i obniżając jakość gier na konkurencyjnych konsolach.

– FTC

Na czele pozwu stoi Lina Khan, nowa szefowa FTC, której celem jest egzekwowanie przepisów antymonopolowych. Dla Microsoftu jest to fatalna wiadomość, ponieważ na dobrą sprawę walka o finalizację transakcji przejęcia Activision Blizzard dopiero się zaczęła. Niewykluczone, że Amerykanie spędzą na salach sądowych długie miesiące, zanim zapadnie finalna decyzja.

Przeczytaj też: Najlepsze gry survival

Przedstawiciele Activision Blizzard już jakiś czas temu deklarowali, że są gotowi walczyć w sądzie, aby zakończyć fuzję. Teraz dostali ku temu świetną okazję. Nie da się ukryć, że nad całą transakcją zebrały się czarne chmury. Ciężko powiedzieć, jak to wszystko się zakończy, ale nie ma co wróżyć z fusów. Pożyjemy, zobaczymy.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z