FTC oskarżone o ochronę Sony ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. I to przez kongresmenkę

Xbox przejmuje Activision Blizzard

Przewodnicząca Federalnej Komisji Handlu Lina Khan stawiła się ostatnio w Kongresie na przesłuchaniu, a jedną z omawianych spraw było przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Kongresmeni zadawali jej przeróżne pytania, a wśród nich padły nawet oskarżenia o sprzymierzenie się w tej kwestii z Sony. W odpowiedzi przedstawicielka organizacji odniosła się do tych zarzutów ze spokojem.

FTC sprzymierzyło się z Sony w kwestii przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft? Oskarżenia jednej z kongresmenek

With all the FTC news today I'm surprised I hadn't seen anyone share that the rep. from Tennessee asked Khan directly about why they were siding with Sony as opposed to Microsoft in the Xbox vs PlayStation case. pic.twitter.com/PtGJ78Ku0p

— Destin (@DestinLegarie) April 19, 2023

With all the FTC news today I'm surprised I hadn't seen anyone share that the rep. from Tennessee asked Khan directly about why they were siding with Sony as opposed to Microsoft in the Xbox vs PlayStation case. pic.twitter.com/PtGJ78Ku0p

— Destin (@DestinLegarie) April 19, 2023

W powyższym nagraniu z przesłuchania Liny Khan możemy usłyszeć wprost zadane pytanie o sprzymierzenie się FTC z Sony. Zadała je przedstawicielka stanu Tenessee Diana Harshbarger.

Kongresmenka wskazała mianowicie, że „niezwykłym” jest stanięcie FTC po stronie Sony w konflikcie z Microsoftem o przejęcie Activision Blizzard przez „Zielonych” biorąc pod uwagę, że Japończycy kontrolują „68% globalnego rynku wysokiej klasy konsol do gier wideo”. Następnie zapytała przewodniczącą organizacji antymonopolowej o wyjaśnienie tej decyzji.

Lina Khan odpowiedziała na powyższe zarzuty, stwierdzając, że FTC dokonuje niezależnych ocen na podstawie faktów oraz prawa. Brak bezpośredniego komentarza ma natomiast wynikać z toczącego się w tej sprawie postępowania administracyjnego.

Zobacz też: Ranking najlepszych kart graficznych

Po ostatniej zmianie nastawienia przez brytyjskie CMA to właśnie FTC wydaje się być główną przeszkodą w finalnej realizacji zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Poza tą dwójką ważnym graczem jest jeszcze Unia Europejska, która również musi zaakceptować warunki umowy, aby ta mogła wejść w życie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.