FTC nie złożyło jeszcze pozwu przeciwko przejęciu Activision Blizzard. Komisja Handlu szuka porozumienia

Activision Blizzard

Historii przejęcia Activision Blizzard ciąg dalszy. Wczoraj odbyło się pierwsze przesłuchanie przed potencjalnym procesem. Microsoft oraz FTC mieli czas, żeby przedstawić swoje argumenty i pozwolić zadecydować sądowi, czy powinien rozpocząć się kompleksowy proces.

FTC skłonne do porozumienia w sprawie Activision Blizzard

Najnowsze informacje z wczorajszego przesłuchania zebrał na swoim Twitterze Idle Sloth. Microsoft jest gotowy pójść do sądu federalnego, jeżeli zajdzie taka potrzeba. FTC z kolei nie złożyło jeszcze żadnego pozwu i jest otwarte na ewentualne porozumienie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Microsoft przypomniał również, że decyzji w sprawie przejęcia Activision Blizzard nie podjęły jeszcze organy Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii. Amerykański gigant zaznaczył, że spodziewa się oficjalnego stanowiska w najbliższym czasie i z nim uda się do FTC.

Przeczytaj też: Gry na Xbox One

Wielka Brytania oraz Unia Europejska mogą okazać się decydującymi organami w kwestii zakupu Activision Blizzard. Jeżeli obie strony postanowią zaakceptować przejęcie, FTC może być skłonne do pójścia w tym samym kierunku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.