Microsoft rozpoczyna sądową batalię o Activision Blizzard. Amerykańska korporacja stanie przed sądem federalnym

Microsoft

Na początku grudnia informowaliśmy, że Federalna Komisja Handlu (FTC) zamierza oficjalnie zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Wówczas amerykańscy urzędnicy tłumaczyli, że taki zakup dałby gigantowi z Redmond nieuczciwą przewagę względem swojej rynkowej konkurencji. W związku z tym jutro „Zieloni” rozpoczną sądową batalię z amerykańskimi urzędnikami.

FTC może mieć problemy z przekonaniem sądu do rozpoczęcia procesu przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft

activision blizzard microsoft
Activision Blizzard, Microsoft

Pierwsze spotkanie przedprocesowe w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft zaplanowane zostało właśnie na 3 stycznia 2023 roku. W jego trakcie sędzia federalny wysłucha argumentów FTC oraz Microsoftu, aby na tej podstawie podjąć decyzję, czy jest to na tyle poważna sprawa, aby rozpocząć kompleksowy proces.

Według portalu Engadget urzędnicy FTC mogą mieć poważne problemy z przekonaniem sędziego do przeprowadzenia kompleksowego dochodzenia. Powodem tego są przede wszystkim ostatnie komunikaty giganta z Redmond, który jest gotowy do ustępstw, byleby tylko domknąć przejęcie Activision Blizzard. Ponadto fuzja tych dwóch firm nie byłaby „horyzontalna”, a więc nie spowodowałaby usunięcia wydawcy m.in. serii Call of Duty z rynku.

Przeczytaj też: Co to jest VPN?

Jeśli jednak sąd federalny podejmie decyzję o rozpoczęciu pełnoprawnego procesu w sprawie fuzji Activision Blizzard, to zakładany przez Microsoft plan dopięcia transakcji przed połową 2023 roku może legnąć w gruzach. Warto też pamiętać, że nie są to jedyne problemy amerykańskiej korporacji w tej sprawie. Dogłębne dochodzenia w kwestii tego zakupu prowadzone są przez m.in. brytyjski organ CMA oraz Komisję Europejską.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z