Data fuzji Activision Blizzard i Microsoftu przedłużona! Przejęcie zaliczy kilkumiesięczny poślizg

Microsoft Activision Blizzard

Od dawna spodziewaliśmy się, że pierwotnie zakładana data fuzji Activision Blizzard i Microsoftu nie zostanie dotrzymana. Tak też się stało, a dziś zostaliśmy o tym oficjalnie poinformowani. Przedłużenie daty wejścia w życie umowy pozwoli na dogadanie się z brytyjskimi regulatorami.

Microsoft i Activision Blizzard przedłużają termin zawarcia umowy o fuzji

Przypomnijmy, że pierwotny termin fuzji Activision Blizzard i Microsoftu wygasł wczoraj, czyli 18 lipca. W razie jego niedotrzymania każda ze stron miała prawo do zrezygnowania z umowy, co zmusiłoby „giganta z Redmond” do zapłaty 3 miliardów dolarów kary za zerwanie postanowienia.

Do takiej sytuacji jednak nie dojdzie. Obydwie firmy doszły bowiem do porozumienia i przedłużyły umowę do 18 października 2023 roku.

Bez wątpienia daje to więcej czasu na sfinalizowanie całej transakcji. Jej głównym przeciwnikiem jest teraz brytyjskie CMA, które zaangażowało się ostatnio w negocjacje z Microsoftem na temat gier w chmurze.

Zobacz też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Xbox Series X

Nie wiadomo jeszcze, co wyniknie z rozmów „Zielonych” oraz organizacji. Mówi się, że być może w celu ugody Microsoft będzie musiał sprzedać w Wielkiej Brytanii prawa do streamowania gier Activision Blizzard w chmurze.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.