CMA i Microsoft potrzebują więcej czasu na negocjacje. Rezultatem ma być umowa ws. gier w chmurze

CMA Microsoft

Brytyjski sąd właśnie zgodził się pod pewnymi warunkami, aby wstrzymać odwołanie Microsoftu od decyzji CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Pozwoli to obydwu stronom na negocjacje, których efektem ma być umowa co do gier w chmurze. To właśnie przede wszystkim z tego powodu transakcja została pierwotnie zablokowana w Wielkiej Brytanii.

Odwołanie Microsoftu od decyzji CMA wstrzymane. Pozwoli to na negocjacje w kwestii gier w chmurze

Jak pisze Tom Warren z The Verge, brytyjski sąd wyraził właśnie zgodę na wstrzymanie formalnego odwołania Microsoftu od decyzji CMA. Pozwoli to firmie na wynegocjowanie porozumienia z regulatorem w sprawie gier w chmurze, przez które pierwotnie fuzja Activision Blizzard i Xboxa została zablokowana w Wielkiej Brytanii.

Na razie nie znamy więcej szczegółów. Wiemy jedynie, że zgoda sądu będzie obowiązywać pod pewnymi wymogami, które muszą zostać spełnione do czwartku.

Co więcej, o pewną przerwę wnioskowali zarówno CMA, jak i Microsoft. Najprawdopodobniej zobaczymy więc niewielkie opóźnienie w procedowaniu całego przejęcia, ale za to być może sytuacja ta pozwoli na wypracowanie zadowalającego wszystkie strony kompromisu.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Xbox Series X

Na koniec warto wspomnieć, że kolejną kością niezgody było Call of Duty. Sony i Microsoft porozumieli się jednak i w tej kwestii, co poskutkowało podpisaniem umowy na wydawanie gier z tej serii na PlayStation. Ostatnim dużym problemem na drodze do akceptacji fuzji z Activision Blizzard jest więc właśnie „cloud gaming”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.