Gamescom 2024 bez branżowego giganta! Firma odwołała udział w targach

Gamescom 2022

Gamescom to jedna z najważniejszych imprez dla graczy. Na niemieckich targach co roku prezentowane są nowe tytuły i sprzęty dla fanów elektronicznej rozrywki. Niestety, w 2024 roku zabraknie na nich jednej z największych firm w branży. Nintendo właśnie zapowiedziało, że nie pojawi się na tegorocznej edycji.

Nintendo nie pojawi się na targach Gamescom 2024

Princess Peach: Showtime! — zwiastun

Gamescom to jedne z największych targów gier. Co roku do Niemiec na imprezę przybywa tysiące graczy i dziennikarzy, którzy chcą poznać i przetestować najnowsze produkcje, które przygotowali dla nich producenci.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym roku na imprezie zabraknie jednej z największych firm z branży growej, tworzącej nie tylko gry, lecz też konsole. Mowa oczywiście o Nintendo, którego rzecznik w oświadczeniu dla niemieckiego serwisu Gameswirtschaft potwierdził nieobecność japońskiej korporacji na Gamescom 2024.

Gamescom to jedno z centralnych wydarzeń w kalendarzu Nintendo. W tym roku jednak po dokładnym namyśle zdecydowaliśmy się nie brać udziału w targach w Kolonii. Zamiast tego gracze mogą wypróbować gry na Nintendo Switch w ramach innych wydarzeń odbywających się w całych Niemczech.

Rzecznik Nintendo of Europe dla Gameswirtschaft.de

Oficjalne powody nieobecności na targach nie zostały podane, jednak wiele osób twierdzi, że mogą być one powiązane z opóźnieniem premiery Nintendo Switch 2. Fani firmy mogą czuć się zawiedzeni tymi informacjami, jednak już od jakiegoś czasu krążyły plotki, że 2024 rok może być skromniejszy w wykonaniu japońskiej korporacji.

Targi Gamescom 2024 odbędą się od 21 do 25 sierpnia w Kolonii, w Niemczech. Nie został podany jeszcze oficjalny program imprezy, jednak już niedługo można spodziewać się, że organizatorzy uchylą zainteresowanym rąbka tajemnicy.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.