Xbox Games Showcase i Nintendo Direct zostawiły w tyle PlayStation State of Play! Gracze krytykują Sony

Nintendo Switch PlayStation 5 Xbox Series X

Okres wszystkich gamingowych pokazów mamy już za sobą, a wczorajsze Nintendo Direct stanowiło całkiem dobre zwieńczenie tego intensywnego czasu. Okazuje się jednak, że posiadacze konsol PlayStation i bardziej corowi fani tego ekosystemu nie tyle nie mają zbyt wielu powodów do radości, co wręcz są nieco rozczarowani. Zdaniem wielu osób to własnie Sony sprezentowało graczom najgorsze wydarzenie w ostatnim czasie.

Gracze dość krytycznie podchodzą do PlayStation State of Play 2024

Mowa oczywiście o State of Play, które odbyło się pod koniec maja bieżącego roku. Firma zaprezentowała co prawda aż 14 gier, jednak dla części komentujących Sony poszło bardziej ilość, a nie jakość. Niezadowolenie niektórych graczy jest tym większe, że konkurencyjne wydarzenia, czyli Xbox Games Showcase i Nintendo Direct w tym okresie dostarczyły zapowiedzi naprawdę ciekawych produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na Twitterze/X pojawiło się całkiem sporo głosów, które albo krytykują Sony za bardzo słaby pokaz, albo wręcz wyśmiewają to, co zdecydowało się zaprezentować japońskie przedsiębiorstwo.

Najwięcej pochwał kierowanych jest przede wszystkim w stronę Nintendo, które wczorajszym pokazem dostarczyło zapowiedzi wielu naprawdę ciekawych pozycji, które trafią na dość leciwego Switcha. Wspomnieć tu można o Metroid 4, nowej Zeldzie, czy zapowiedzi portu szalenie popularnego Stray.

Wiele osób twierdzi wręcz, że Sony zostało dosłownie „zmiażdżone” przez konkurencję i firma powinna zastanowić się nad dalszymi decyzjami wydawniczymi. Przy takiej formie, jaką reprezentuje do tej pory producent PlayStation Nintendo i Xbox mogą w zasadzie nie tyle dogonić, ile wręcz zostawić w tyle „Niebieskich”.

Czy taki ból głowy ma aktualnie zarząd Sony i PlayStation? Ciężko powiedzieć. Pewne jest za to, że firma przymierza się do wielkich premier dopiero w drugiej połowie 2025, co może niespecjalnie napawać graczy optymizmem. Z drugiej strony japoński producent konsol stara się zapełnić ten czas premierami gier thirdy-party, ale czy tylko to wystarczy?

Źródło: Twitter/X:Jaestens

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.