Gearbox wreszcie z nowym wydawcą! Doczekaliśmy się potwierdzenia Borderlands 4

Borderlands

We wrześniu zeszłego roku pojawiły się pierwsze pogłoski, które informowały o zamiarach Embracer Group związanych ze sprzedażą Gearbox. Na początku tego miesiąca zaś potwierdzał te wieści sam CEO studia — Randy Pitchford. Teraz zaś wreszcie otrzymaliśmy oficjalne komunikaty, które wreszcie rozwiązują wszystkie spekulacje i domysły.

Gearbox weszło pod skrzydła Take-Two Interactive

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że Embracer Group zawarło ostateczną umowę sprzedaży Gearbox wydawcy Take-Two Interactive. Kwota transakcji opiewa na kwotę 460 milionów dolarów, a wszystkie formalności mają zostać sfinalizowane w pierwszym kwartale roku finansowego 2025.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to, że szwedzki konglomerat wydawniczy sprzedał studio twórców Borderlands za stawkę niższą niż kwota zakupu w 2021 roku, wówczas przedsiębiorstwo wydało 1,3 mld dolarów. Kwota ta jednak rozłożona była na gotówkę, akcję giełdowe oraz inne profity związane z osiąganiem celów przez następne 6 lat.

Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ:TTWO), jedna z największych na świecie firm zajmujących się rozrywką interaktywną, ogłosiła, że ​​zawarła ostateczną umowę z Embracer Group dotyczącą nabycia firmy The Gearbox Entertainment Company, wielokrotnie nagradzanego twórcę przełomowych rozwiązań rozrywkowych, za 460 milionów dolarów. Zapłata obejmuje w całości nowo wyemitowane akcje zwykłe Take-Two.

Komunikat potwierdzający zakup Gearbox przez Take-Two

Tym samym portfolio Take-Two powiększyło się w znaczący sposób, umacniając jeszcze bardziej pozycję wydawcy m.in. serii GTA, Red Dead Redemption czy marek takich jak NBA 2K, czy WWE 2K. Korporacja zyska dzięki temu prawa do zarządzania takimi markami jak Borderlands, Homeworld, Brothers in Arms czy Duke Nukem.

Borderlands 3
Borderlands 3

Przy okazji potwierdzenia tych wieści pojawiły się informacje na temat aktualnych projektów, nad którymi pracuje ekipa Gearbox.

Gearbox ma obecnie sześć kluczowych projektów interaktywnej rozrywki na różnych etapach rozwoju, w tym pięć kontynuacji, z których dwie pochodzą z serii Borderlands i Homeworld, oraz co najmniej jedną ekscytującą nową własność intelektualną. Poza tymi planami Take-Two uważa, że istnieją dodatkowe możliwości inwestowania w nowe projekty i rozszerzania sprawdzonych marek Gearbox.

Komunikat potwierdzający zakup Gearbox przez Take-Two

Do całej sprawy odniósł się także David Ismailer z 2K, który w opublikowanym oświadczeniu zdradził, że Gearbox pracuje nad Borderlands 4.

Cieszymy się, że możemy powitać Randy’ego Pitchforda i jego zespół pełen pasji, utalentowanych programistów w 2K i nie możemy się doczekać wydania wielu projektów w przyszłości jako współpracownicy. Uwielbiamy współpracę z Gearbox przy każdej odsłonie serii Borderlands i cieszymy się, że możemy aktywnie pracować nad kolejną częścią serii.

David Ismailer

Fani studia oraz marki Borderlands mają więc teraz spore powody do zadowolenia, zwłaszcza że przy okazji przejęcia potwierdzono pracę nad kolejną odsłoną serii. Pozostaje więc mieć nadzieję, że deweloperzy otrzymają nie tylko swobodę finansową, ale też kreatywną, która pozwoli im w spokoju pracować. Czekacie na coś konkretnego, czy sama wieść o powstawaniu Borderlands 4 Wam wystarcza? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Businesswire

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.