Zwolnienia dotarły do Gearbox! Take-Two robi porządki tuż po przejęciu studia

Gearbox

Wczoraj informowaliśmy o sprzedaży studia Gearbox. Deweloperzy najbardziej znani z prac nad cyklem Borderlands zostali przejęci przez Take-Two, czyli wydawcę takich serii jak Grand Theft Auto, Mafia, WWE 2K czy NBA 2K. Zaledwie kilka godzin po oficjalnym potwierdzeniu transakcji część pracowników otrzymała wypowiedzenia.

Zwolnienia w Gearbox. Take-Two redukuje zespół odpowiedzialny za PR i marketing

Mimo że formalności związane z przejęciem Gearbox zostaną sfinalizowane dopiero w przyszłym kwartale, to nowy wydawca już teraz rozpoczął likwidowane zbędnych etatów. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy byłych pracowników studia.

Wraz z niezliczoną liczbą innych osób zostałam właśnie poinformowana, że zostałam zwolniona z Gearbox. Praca w tym zespole była spełnieniem moich marzeń i jestem niezmiernie wdzięczna za wspólnie spędzony czas.

Jennifer Locke (menadżerka PR)

Z pracą pożegnał się również Steve Prince, dyrektor działu PR, który zamieścił krótki post w serwisie Linkedin.

Dołączam swoje nazwisko do listy osób zwolnionych z Gearbox Entertainment. To były fantastyczne cztery lata. Zespół Gearbox pracuje nad wieloma świetnymi rzeczami i żałuję, że nie będę mógł być ich częścią.

Steve Prince

Podobne komunikaty pojawiły się na profilach Chrisa Harada oraz Jevels Verne.

Dokładna skala zwolnień pozostaje tajemnicą, jednak bazując na stanowiskach byłych pracowników, można przypuszczać, że pracę straciły głównie osoby związane z PR oraz marketingiem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Gamingbolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.