Genshin Impact to jedna z najdroższych gier w historii? Według twórców — jak najbardziej

Genshin Impact

Twórcy gier (choć nie tylko) lubią chwalić się kosztami poniesionymi na poczet produkcji swoich tytułów. W przypadku Genshin Impact mowa o kwotach przyprawiających o zawrót głowy. Czy deweloperzy są z nami do końca szczerzy?

REKLAMA

Koszt produkcji Genshin Impact jednym z największych w branży?

Genshin Impact w wersji na PC

Genshin Impact to gra RPG, która zdobyła dużą popularność na PC głównie za sprawą ciekawego modelu rozgrywki multiplayer, ale również stylistyce — na tyle, że zainteresowali się nią cheaterzy. Choć sama gra jest darmowa, to jej twórcy ponieśli spore koszty w czasie produkcji. Okazuje się bowiem, że wydanie tego tytułu kosztowało około 100 milionów dolarów.

To jednak nie koniec kosztów. Gra jest nieustannie rozwijana i wspierana, co w pierwszym roku jej istnienia wygenerowało dodatkowe 200 milionów, a łącznie tytuł pochłonął rzekomo aż pół miliarda dolarów — przynajmniej wg studia miHoYo. Jeden z użytkowników Reddita postanowił policzyć, ile może kosztować roczne utrzymanie 700-osobowego zespołu w Chinach. Przy założeniu średniej pensji wyszło mu, iż koszt takiego przedsięwzięcia to około 50 milionów.

Przeczytaj też: Z czego składa się komputer?

Wyliczenia te nie zakładały jednak ani wydatków marketingowych, ani innych działań podejmowanych przez twórców gier. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, ponieważ gra zarabia rocznie 3,7 miliarda dolarów. W obliczu takich przychodów powyższe koszta nie wyglądają wcale tak źle.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!