Ghost of Tsushima to najlepsza premiera gry single-player od PlayStation na Steam! Ustąpić musiał nawet God of War

Ghost-of-Tsushima-Director_s-Cut

Na wydanie Ghost of Tsushima na PC czekało naprawdę wielu graczy, którzy nie mają w swoim „arsenale” PlayStation 4 lub PlayStation 5. Nie ma co się dziwić, w końcu mowa o jednej z najlepszych gier ze stajni Sony, która debiutowała w przeciągu ostatnich kilku lat. Z tego też powodu wydanie wersji na PC uchodzi za prawdziwy „strzał w dziesiątkę”.

Ghost of Tsushima na PC okazuje się prawdziwym hitem

Ghost of Tsushima na PC Steam DB
Ghost of Tsushima na PC Steam DB

Według statystyk dostarczanych przez serwis SteamDB Ghost of Tsushima w miniony weekend przyciągnęło przed ekrany komputerów ponad 77 tysięcy graczy, stając się tym samym najlepszą grą single-player wydaną przez Sony na PC. Oznacza to, że tytuł od Sucker Punch Productions był w stanie przebić dotychczasowego lidera w tej kategorii, a więc God of War z 2018 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, nawet w momencie pisania tego newsa, czyli poniedziałkowy ranek w grze bawi się prawie 37 tysięcy osób, co również zasługuje na spore wyrazy uznania. Oczywiście wraz ze sporą popularnością idą też recenzję, których zebrało się już 9111, z których aż 88 procent pozytywnie wypowiada się na temat tej pozycji. Mowa więc o wyniku, którego pozazdrościć może wiele innych pozycji AAA (a nawet AAAA).

Ghost of Tsushima: Director's Cut
Ghost of Tsushima

Nie można jednak w tej sytuacji całkowicie pominąć tematu negatywnych opinii, które wystawiane są przez graczy na platformie Valve. Odsiewając wszystkie krytyczne głosy dotyczące błędów, bugów i glitchy, które pojawiają się w grze, wiele z nich dotyczy wymaganej przez Sony aktywacji konta PSN. Z tego też powodu osoby, które mają pecha mieszkać w około 180 krajach, gdzie takiej usługi na ma dla PC nie mogą w żaden sposób ograć tej pozycji.

W tej sytuacji nie ma co się dziwić, że wiele osób wystawia grze negatywne recenzje i to nawet jeśli ogólnie się im ona podoba. Przybrało to bowiem pewną formę sprzeciwu wobec praktyk Sony, choć skala tego jest znacznie mniejsza aniżeli w przypadku Helldivers 2.

Ostatecznie jednak Sony może traktować debiut Ghost of Tsushima na PC jako spory sukces na nowym rynku. Teraz kolejną grą w kolejce zdaje się God of War Ragnarok, ale pewnie wielu graczy nie obraziłoby się za wydanie Bloodborne, które uznać można za realny obiekt westchnień. Szanse na ten port są jednak relatywnie małe, a szkoda.

Źródło: SteamDB

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.