Ghost of Tsushima wycofane ze sprzedaży w ponad 170 krajach! Kolejna kontrowersyjna decyzja Sony

Ghost of Tsushima PC wycofane ze sprzedaży

W ubiegłym tygodniu na Sony spadła fala krytyki ze strony graczy Helldivers 2, powiązana z wymogiem połączenia konta Steam z PlayStation Network. Twórcy Ghost of Tsushima ogłosili wówczas, że usługi PSN będą wymagane jedynie w przypadku rozgrywki wieloosobowej, a osoby zainteresowane trybem singleplayer nie muszą się niczym przejmować. Niestety, ta deklaracja jest już nieaktualna, ponieważ Ghost of Tsushima zostało wycofane ze sprzedaży w ponad 170 krajach.

Ghost of Tsushima nie dla graczy bez dostępu do PlayStation Network

Na wstępie warto zaznaczyć, że gracze Helldivers 2 odnieśli pyrrusowe zwycięstwo. Sony ostatecznie zrezygnowało z decyzji o przymusowym łączeniu kont, jednak gra przestała być oferowana w 177 krajach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się, iż podobny los spotkał Ghost of Tsushima. Jak informuje portal SteamDB, w piątkowy wieczór Japończycy podjęli decyzję o wycofaniu tytułu ze sprzedaży w państwach bez dostępu do usług PlayStation Network.

Choć na długiej liście dominują kraje położone w Afryce i Azji, to pecetowej wersji Ghost of Tsushima nie kupią m.in. Estończycy, Litwini i Łotysze.

Decyzja wydawcy jest zaskakująca, ponieważ nie tylko znacząco zmniejsza pulę potencjalnych klientów, ale również może skłonić część osób do sięgnięcia po nielegalną kopię. Wygląda na to, że Sony nie wyciągnęło żadnych wniosków z niedawnej afery.

Źródło: Windowscentral

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.