Ghost of Tsushima na PC zalicza fenomenalny start! Sony znowu dowiozło świetny port

Ghost of Tsushima

Pecetowi gracze od jakiegoś czasu mają nie lada powody do zadowolenia, bo Sony zdecydowało się złamać swoje zasady i postanowiło portować największe hity z PlayStation właśnie na komputery. Tak właśnie doczekaliśmy się m.in. God of War (2018), Horizon Zero Dawn oraz Forbidden West, a także Spider-Man Remastered. Wczoraj zaś debiutowało Ghost of Tsushima, które — wedle statystyk — jest kolejnym udanym portem wydanym przez japońskie przedsiębiorstwo.

Ghost of Tsushima na PC zalicza bardzo porządny start

Ghost of Tsushima na Steam
Ghost of Tsushima na Steam

Według danych SteamDB w szczytowym momencie w Ghost of Tsushima na PC grało 57,9 tysięcy graczy, co jest naprawdę dobrym wynikiem, nawet na tle innych popularnych gier od PlayStation Studios na komputerach osobistych. Tytuł od Sucker Punch Productions znajduje się dokładnie na trzeciej lokacie spośród wszystkich pozycji Sony pod względem liczby graczy w jednym momencie. Na ten moment lepsze jest tylko God of War (73,5 tys.) i oczywiście Helldivers 2 (458,7 tys.).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że produkcja debiutowała w czwartek, a z reguły prawdziwy peak graczy osiągany jest w trakcie weekendów, kiedy najwięcej osób ma czas na rozgrywkę przy grach. Wychodzi więc na to, że wynik ten może jeszcze się znacząco poprawić i nawet przegonić przygody Kratosa.

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o tym, jak gracze oceniają tę pozycję i okazuje się, że naprawdę całkiem dobrze. Na około 4 tys. recenzji, które dostępne są trakcie pisania tego newsa, aż 82,43% jest pozytywnych. Negatywne recenzje odnoszą się w większości do całkowicie niezrozumiałej decyzji Sony związanej z wymogiem łączenia kont PSN, który nie jest obsługiwany w prawie 180 krajach świata.

Ostatecznie jednak niewiele wskazuje na to, żeby cała sytuacja zaszkodziła debiutowi Ghost of Tsushima na PC. Sony może zaliczyć tę premierę, jako bardzo udaną utwierdzając się tylko w przekonaniu, że wydawanie gier na komputerach osobistych miało sens. Gdyby tylko jeszcze zrezygnowali z tego wymogu łączenia kont, to naprawdę byłoby idealnie.

Źródło: Steam, SteamDB

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.