Ghostwire Tokyo otrzymało zabezpieczenie Denuvo rok po swojej premierze. Redfall też otrzyma wspomniane DRM

Ghostwire Tokyo Redfall Denuvo

Premiera pecetowego wydania Ghostwire Tokyo miała miejsce około ponad rok temu, a w połowie tego tygodnia produkcja ta zasiliła bibliotekę gier Xbox Game Pass. Najnowsze doniesienia wskazują, że tytuł ten wraz z najnowszą aktualizacją na PC „wzbogacony” został o niesławny wśród graczy system zabezpieczeń DRM. Co ciekawe, z tego samego oprogramowania skorzystać ma także debiutujący niebawem Redfall…

Ghostwire Tokyo na PC otrzymało zabezpieczenie DRM rok po premierze; Redfall będzie wyposażony w nie od samego początku

Ghostwire-Tokyo-Denuvo
Komunikat systemu Denuvo pojawiający się przy uruchomieniu Ghostwire Tokyo po uprzedniej pięciokrotnej zmianie liczby aktywnych rdzeni w CPU (via Dark Side of Gaming)

Według informacji opublikowanych w sieci wraz z najnowszą aktualizacją zatytułowaną Spider’s Thread do Ghostwire Tokyo twórcy zaimplementowali również niesławne zabezpieczenie DRM Denuvo. Dochodzenie przeprowadzone przez portal Dark Side of Gaming, polegające na pięciokrotnej zmianie liczby aktywnych rdzeni CPU, potwierdziło, iż program ten faktycznie znalazł się w plikach gry.

Redfall is coming out on May 2nd and will feature Denuvo anti-tamper pic.twitter.com/xGPVjNwnKo

— Denuvo Alerts (@DenuvoScum) April 9, 2023

Redfall is coming out on May 2nd and will feature Denuvo anti-tamper pic.twitter.com/xGPVjNwnKo

— Denuvo Alerts (@DenuvoScum) April 9, 2023

Jak donosi twitterowe konto Denuvo Alerts z tego samego systemu zabezpieczeń korzystać będzie także nadchodząca produkcja od Arkane Studios — Redfall. Informacje te zostały potwierdzone przez kartę produktu w serwisie Steam, gdzie znalazła się wzmianka o obecności programu Denuvo Anti-tamper.

Przeczytaj też: Gry podobne do Gothic

Na ten moment nie wiadomo z jakich powodów twórcy Ghostwire Tokyo oraz Redfall zdecydowali się na implementację tego dość kontrowersyjnego systemu zabezpieczeń. W sieci pojawiły się już jednak pierwsze głosy, które obawiają się, iż obecność tego zabezpieczenia DRM może negatywnie wpłynąć na działanie obu wymienionych produkcji na PC. Czy tak faktycznie będzie? Zapewne przekonamy się już niebawem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.