Koniec fizycznych wersji gier jest coraz bliższy? Kolejny gigant może zrezygnować z wydawania gier w pudełkach

fizyczne wersje gier

W ostatnich kilku latach możemy dostrzec zauważalny trend związany z odchodzeniem przez wydawców, ale też graczy od fizycznych wydań gier. Coraz to nowe zestawienia pokazują, że po pudełka sięga coraz mniej graczy, a firmy zajmujące się dystrybucją widzą w tym sposób na zaoszczędzenie. Najnowsze doniesienia pokazują, że już wkrótce jeden z gigantów branży może zdecydować się na taki krok w swoim przypadku.

Jeden z gigantów dystrybucji gier może za rok odejść od fizycznych wersji

stoisko z grami
Stoisko z grami (źródło: Wikipedia)

Jak donosi redakcja The Digital Bits jeden z największych sprzedawców detalicznych w USA zamierza ponoć całkowicie odejść od fizycznej dystrybucji gier. Ów gigant miał na myśli mieć nie tylko płyty DVD i Blu-ray, ale też w ogóle wycofać się z wydawania niektórych gier.

Niestety wśród tych wieści nie pojawiły się żadne szczegóły na temat tego, o jaką firmę chodzi. Co ciekawe, dyrektor firmy Limited Run Games — Hosh Fairhurst — jakiś czas temu przekazał, że sieć Wal-Mart może niebawem wycofać się w ogóle ze sprzedaży gier na konsole Xbox.

Wieści te jednak trzeba traktować ze stosownym dystansem, bo sama redakcja The Digital Bits nie jest w stanie potwierdzić tych doniesień. Dla fanów fizycznych wydań nadal mogą być to niepokojące doniesienia.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 10000 zł

Jakkolwiek nie próbowalibyśmy zakłamywać rzeczywistości, tak rzeczywiście od dłuższego czasu trend cyfrowej dystrybucji coraz bardziej wdziera się w branżę i po prostu jest kuszącą opcją dla korporacji. Czy więc do momentu całkowitego porzucenia pudełek zostało nam już niewiele czasu? Wiele na to wskazuje.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.