Wyniki Nvidii zszokowały wszystkich! Ale wzrost zysków o 1268% nie jest zasługą rynku gier

Nvidia pieniądze

Nvidia zdecydowanie nie ma powodów do obaw. „Słabe przychody z gier” od dłuższego czasu nie stanowią dla firmy większego problemu. Jest tak, ponieważ korporacja zdecydowała się postawić na AI — i decyzja ta zdecydowanie jej się opłaciła.

Fantastyczne wyniki Nvidii. Zysk operacyjny spółki wzrósł o 1263% względem zeszłego roku

2 kwartał fiskalny 2024 Nvidia
2 kwartał fiskalny 2024 w wykonaniu Nvidii

W najnowszym raporcie kwartalnym Nvidia ujawniła swoje rekordowe wyniki finansowe. Wzrost przychodu w skali roku wyniósł 101%. Oznacza to, że korporacja osiągnęła przychód w wysokości aż 13,51 mld USD — miażdżąc tym samym rynkowe oczekiwania na poziomie 11,2 mld o ponad 2 miliardy dolarów.

Kapitalizacja rynkowa firmy z kolei wynosi obecnie nieco ponad 1,19 biliona USD. Jest to kwota o ponad 220% wyższa, niż na początku roku. Zyski operacyjne spółki z kolei poszybowały w górę jak oszalałe — wynoszą obecnie prawie 6,2 mld USD, co stanowi absurdalny wzrost o 1263% względem zeszłorocznych na poziomie 499 milionów USD. Zysk netto z kolei wyniósł 843%.

Wszystko to dzięki wciąż trwającemu boomowi na sztuczną inteligencję. Olbrzymie zapotrzebowanie na bazy danych pozwoliło Nvidii uplasować się w piątce najwyżej wycenianych amerykańskich korporacji. Wśród nich są również Apple, Microsoft, Alphabet (Google) oraz Amazon.

Zobacz też: TOP 5 laptopów gamingowych do 3500 zł

Kup Nvidia GeForce RTX 4060

Co ciekawe, sektor gamingowy stanowi obecnie mniej niż 20% przychodu firmy — odpowiada on za 2,49 mld dolarów. Nie znaczy to jednak, że radzi on sobie gorzej niż w przeszłości — wręcz przeciwnie, jest bowiem o 21% lepiej niż rok temu. Trzeba przyznać, że Nvidia ma powody do zadowolenia. AI dla „Zielonych” okazało się bardzo opłacalne, a najnowsze wyniki finansowe firmy tylko to potwierdzają.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.