God of War Ragnarok oficjalnie zmierza na PC! Jedna z najlepszych gier na PS5 doczeka się portu

God of War Ragnarok

Ostatni pokaz State of Play przyciągnął przed ekrany nie tylko tych, którzy posiadają konsole PlayStation, ale też całkiem sporo graczy pecetowych, którzy oczekiwali zapowiedzi portów kolejnych gier od PS Studios. W tym kontekście najwięcej mówiło się oczywiście o God of War Ragnarok, który — wedle plotek miał otrzymać zapowiedź w najbliższym czasie. Informatorzy tym razem nie zawiedli i rzeczywiście najnowsza część przygód Kratosa już niebawem trafi na PC!

God of War Ragnarok wreszcie trafia na PC! Sony zapewnia bardzo szerokie wsparcie dla gry

Zwiastun God of War Ragnarok na PC

Na ostatnim wydarzeniu State of Play oficjalnie dowiedzieliśmy się, że God of War Ragnarok ostatecznie trafi na PC już 19 września 2024 roku. Tym samym Sony zdecydowało się udostępnić znacznie większej grupie odbiorców jeden ze swoich największych hitów całego 2022 roku, który konkurował wówczas o miano Gry Roku z Elden Ringiem od From Software.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy okazji tej zapowiedzi Japończycy przekazali wieści, że port na komputerach osobistych będzie obsługiwać odblokowany licznik FPS, trzy technologie upscallingu, a dokładniej NVIDIA DLSS 3.7, AMD FSR 3.1 oraz Intel XeSS 1.3, oraz wsparcie dla ultraszerokich monitorów. Jest to więc swoisty „standardowy zestaw opcji”, z jakimi debiutują gry od PS Studios na PC. Warto też nadmienić, że pecetowcy od samego początku będą mieli dostęp do wydanego w grudniu 2023 roku DLC Valhalla.

Dla wszystkich graczy pecetowych są to więc znakomite wieści, zwłaszcza jeśli ktoś rzeczywiście czekał na wydanie God of War Ragnarok na PC. Teraz pozostaje więc czekać nie tylko na premierę, ale także na zapowiedź kolejnego portu. Może wreszcie będzie to Bloodborne? Pomarzyć zawsze można.

Źródło: YouTube: PlayStation

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.