God of War Ragnarok nie wykorzysta pełnych możliwości PS5. Deweloper wyjaśnia ograniczenia swojej gry

God of War: Ragnarok

Od debiutu God of War Ragnarok dzielą nas już tylko dni. Szczęśliwi posiadacze PlayStation 5 zacierają już ręce i nie zniechęcił ich nawet olbrzymi rozmiar gry. Chwilę przed premierą okazuje się jednak, że w bardzo zbliżonych warunkach będzie można ograć ten tytuł na PS4.

God of War Ragnarok powstawał z myślą o PS4

God of War Ragnarok
God of War Ragnarok

Bruno Velasquez, animation director Santa Monica Studios, w niedawnym wywiadzie przyznał, że twórcom zależało na stworzeniu jak najlepszej gry na PlayStation 4. Celem było rozwinięcie tego, co odniosło sukces w 2018 roku. Gracze odwiedzili wtedy wiele różnych lokacji, ale wiedzieli o jeszcze kilku, których nie mieli okazji zobaczyć. Ragnarok ma dać im tę możliwość.

Wszystkie cele udało się zrealizować w wersji na PlayStation 4. God of War Ragnarok na PS5 jest więc ulepszoną wersją tego, co ograć można na poprzedniej generacji. Velasquez w wywiadzie wspomina jednak również o kilku funkcjach ekskluzywnych dla PS5 – 3D audio, większej liczbie klatek i lepszej grafice.

Przeczytaj też: Gimbal do telefonu – najlepsze modele

Biorąc pod uwagą ograniczoną wciąż dostępność PS5, będzie to dobra informacja dla wielu graczy. God of War Ragnarok na nowej generacji będzie działał i wyglądał lepiej, ale wersja na PS4 nie niesie ze sobą żadnych większych ograniczeń.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z