Walka w God of War Ragnarok bez tajemnic. Wiemy, kiedy w sieci pojawi się nowy gameplay

God of War Ragnarok

Redakcja Game Informer poinformowała wczoraj wieczorem, że dogadała się z Sony na temat możliwości udostępnienia ekskluzywnych informacji o zbliżającej się wielkimi krokami premierze God of War Ragnarok. Na początek ujawniono kilka szczegółów o walce, lecz zdradzono też, kiedy możemy spodziewać się nowego gameplayu z gry Sony.

REKLAMA

God of War Ragnarok zapewni dwie tarcze i znane bronie

Walka w God of War Ragnarok

W rozmowach z serwisem Game Informer udział wzięli weterani branży – Mihir Sheth oraz Denny Yeh – którzy w Santa Monica Studio pracują już przez przeszło 17 lat. Zdradzili oni, że Kratos otrzyma do dyspozycji dwie tarcze. Pierwsza z nich nosi nazwę „Dauntless” i dobrze sprawdzi się ona przede wszystkim wtedy, gdy wrogowie będą wyprowadzać ataki w naszą stronę. Gdy będziemy parować ciosy w ostatnim możliwym momencie, tarcza protagonisty przybierze kolor „groźnej czerwieni”, jednocześnie sygnalizując, że możemy wykonać niszczycielskie, ogłuszające wrogów uderzenie.

Tarcza „Stonewall” jest z kolei dla osób, które preferują wolniejszą walkę z wrogami. Wyposażając się w nią, nie będziemy mogli parować, ale za to zauważymy pewien moduł ładowania – gdy przyjmiemy wystarczającą ilość ciosów, to sprzęt naładuje się i pozwoli nam uderzyć tarczą w ziemię, emitując energię niszczącą wszystko wokół nas.

Projektanci walki potwierdzili, że w God of War Ragnarok znajdziemy masę łatwopalnych beczek, które pomogą w walce. Od startu będziemy wyposażeni także w topór Lewiatan (będziemy mogli nim rzucać na odległość i go przyzywać) i Ostrza Chaosu. Pierwszy sprzęt pozwoli zamrozić wroga i przeciąć go na kawałeczki, a drugi podpalić oponenta i sprawić, że finalnie zamieni on się w popiół.

Przeczytaj też: Głośnik przenośny — najlepsze modele

Redakcja Game Informer potwierdziła, że już w najbliższych godzinach wrzuci do sieci nowy gameplay z God of War Ragnarok, więc pozostaje cierpliwie na niego czekać.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!