God of War na Xboxach? Nie, to tania, komicznie wyglądająca podróbka

God of War podróbka

Program Xbox Creators Collection pozwala każdemu deweloperowi opublikować swoją grę bez dodatkowej kontroli jakości ze strony samych twórców sklepu Xbox. Nie jest to jednak dobra rzecz, co przedstawia najnowsza sytuacja sprzed kilku dni – podróbka serii God of War z PlayStation pojawiła się w Xbox Store.

REKLAMA

Kratos pojawił się na chwilę na Xboxach, ale w dziwnej formie

War Gods Zeus of Child – gameplay

Przez kilka ostatnich dób posiadacze konsol Xbox mogli zainteresować się tytułem o nazwie War Gods Zeus of Child. Produkcja kosztowała niecałe 20 złotych i pozwalała wcielić się w… Kratosa. Założenia rozgrywki były banalnie proste, bo wystarczyło sterować głównym bohaterem – co ciekawe, wyposażonym nawet w tradycyjny topór Lewiatan – i unikać lub zabijać pojawiające się na arenie potwory.

Po tym, jak coraz więcej osób zaczęło nagłaśniać sytuację z War Gods Zeus of Child, pozycja została sprawdzona przez odpowiednie osoby i postanowiono ją usunąć z Xbox Store. Głównego powodu nie znamy, ale może chodzić tutaj przede wszystkim o potencjalny plagiat. Model postaci głównego bohatera owej gry jest żywcem wyciągnięty z God of Wara z 2018 roku.

Sprawdź także: Rangi w Valorant

Cóż – jest to dość nietypowa sytuacja, którą można potraktować jako ciekawostkę. Deweloperzy prawdopodobnie chcieli zrobić sobie żarty, bo ten prawdziwy God of War z pewnością nie trafi na Xboxy w bliskiej przyszłości.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!