God of War: Ragnarok i Elden Ring nominowane do tytułu gry roku! Możemy zagłosować za swoimi faworytami

Ultimate Game of the Year Golden Joysticks 2022

Mamy listę 12 kandydatów, którzy zawalczą o tytuł Ultimate Game of the Year podczas brytyjskiej gali Golden Joysticks Awards 2022. Zwycięzcę wybiorą sami gracze, a faworytami są bezdyskusyjnie God of War: Ragnarok i Elden Ring. Wynik głosowania poznamy 22 listopada 2022 roku.

Elden Ring kontra God of War: Ragnarok — walka o tytuł Ultimate Game of the Year na gali Golden Joysticks 2022

Lista gier nominowanych w kategorii Ultimate Game of the Year podczas gali Golden Joysticks Awards 2022

Już możemy głosować za przyznaniem tytułu Ultimate Game of the Year na gali Golden Joysticks Awards. Do tytułu gry roku nominowano 12 różnych produkcji, z czego kilka ekskluzywnych dla konkretnej konsoli — trzy tytuły na PlayStation oraz kolejne trzy na Nintendo Switch. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

 1. Elden Ring
 2. Gran Turismo 7
 3. Horizon Forbidden West
 4. Immortality
 5. Mario + Rabbids Spark of Hope
 6. God of War Ragnarok
 7. Return to Monkey Island
 8. Teardown
 9. Xenoblade Chronicles 3
 10. Bayonetta 3
 11. Call of Duty: Modern Warfare 2
 12. Neon White

Faworytami są oczywiście boski Elden Ring i genialny God of War: Ragnarok. Według wielu graczy te dwa tytuły zdominują wszelkie plebiscyty w 2022 roku. Ostatecznie tytuł Ultimate Game of the Year przyznają fani w głosowaniu na serwisie Gamesradar, które zakończy się 11 listopada, dlatego warto szybko oddać swój głos. Wyniki poznamy podczas gali 23 listopada 2022 roku.

Należy jednak wspomnieć, że przygody Kratosa nie wezmą udziału w innych kategoriach podczas plebiscytu Golden Joysticks Awards 2022. O przyznaniu UGOTY decydują fani, więc nominacje zostały ujawnione nieco później, ale przy pozostałych konkurencjach listy kandydatów przygotowano wcześniej i kwalifikują się do nich tylko produkcje wydane do 4 listopada 2022 roku. God of War: Ragnarok miał premierę 9 listopada, dlatego po prostu się nie załapał.

Za to interesująco wygląda sytuacja innej gry ekskluzywnej na PlayStation — Horizon: Forbidden West. Została nominowana do kategorii: Najlepsza Historia, Najlepszy Projekt Wizualny i Gra Roku na PlayStation. Istnieje ogromna szansa, że ta produkcja zgarnie chociaż jedną statuetkę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!