Google zaczęło zwracać pieniądze za zakupy na platformie Stadia! Firma prosi graczy o cierpliwość

Google Stadia

Pod koniec września Google poinformowało, że już na początku 2023 roku wyłączona zostanie usługa Google Stadia. Firma zapewniła wówczas również, że gracze mogą liczyć na zwrot wszystkich pieniędzy wydanych na wspomnianej platformie. Okazuje się, że proces już się rozpoczął, ale amerykańskie przedsiębiorstwo prosi użytkowników o cierpliwość w tej kwestii.

Google prosi graczy, by nie kontaktowali się z obsługą klienta w kwestii zwrotu pieniędzy za zakupy na platformie Stadia

Google Stadia – zwiastun premierowy

Google poinformowało, że od wczoraj – 9 listopada – Stadia będzie „próbować automatycznie zwrócić środki za wszystkie gry, dodatki i subskrypcje (z wyjątkiem subskrypcji Stadia Pro) zakupione w sklepie Stadia”. Zapowiedziano także, że „większość zwrotów” powinna zostać zrealizowana do 18 stycznia 2023 roku, czyli dnia, w którym wspomniana usługa zostanie oficjalnie wyłączona.

Zobacz też: Pad do smartfona – najlepsze modele

Amerykańska firma podkreśla jednak, że cały proces wymaga czasu, dlatego też użytkownicy, którzy czekają na odzyskanie pieniędzy za zakupy na platformie Stadia, proszeni są o cierpliwość. Google zaznaczyło bowiem, że „kontakt z obsługą klienta w tym okresie nie przyspieszy realizacji zwrotu”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.