Gotham Knights nie dla PS4 i XONE. Deweloperzy zdradzają powód i podają wiele informacji o grze

Gotham Knights Robin

Trzy tygodnie temu pojawił się w sieci nowy gameplay z Gotham Knights. Przedstawił on walkę, a także otaczający nas świat, który będziemy mogli zwiedzić jeszcze w tym roku. Premiera Gotham Knights jest zapowiedziana na PC, PS5 i XSX|S na 25 października 2022 roku. Deweloperzy postanowili w międzyczasie odpowiedzieć na kilka pytań podczas sesji AMA (Ask Me Anything). Poniżej zebraliśmy najważniejsze szczegóły, w tym kwestię anulowania debiutu na PS4 i XONE, o czym niedawno wspomniało Warner Bros Games Montreal.

REKLAMA

Gotham Knights ma zapewnić wysoką jakość, która nie byłaby możliwa, wydając grę na PS4 i XONE

Trailer – Gotham Knights

Producent wykonawczy, Fleur Marty, na pytanie, dlaczego wersje gry na poprzednią generację konsol zostały anulowane, bez wahania odrzekł, iż twórcom Gotham Knights zależy, aby gra była na satysfakcjonującym poziomie. WB Games Montreal chce dostarczyć na półki sklepowe tytuł, z którego będą naprawdę dumni. Gdyby miał on pojawić się na PS4 i XONE, to deweloperzy byliby skazani na zastosowanie pewnych ograniczeń – a tego za wszelką cenę chcieli uniknąć.

Dyrektor kreatywny, Patrick Redding, wspomniał z kolei, że w Gotham Knights znajdzie się wiele dzielnic wypełniających Gotham City. Ich zwiedzanie ma zapewnić świeżość, ponieważ każda lokacja będzie wyróżniała się czymś innym. Na jednym z terytoriów np. mieszkańcy bardzo często prowadzą nocne życie, co oznacza, że zwiedzając tamtejsze ulice miasta, natkniemy się na wielu gapiów przyglądających się naszym poczynaniom. Ponadto w pozycji nie zabraknie losowo generowanych przestępstw, na które możemy zareagować, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w Gotham City.

Gotham Knights pozwoli wcielić się w kilku grywalnych bohaterów, ale deweloperzy zapewniają, że równie dobrze całą grę będzie można przejść jedną, ulubioną postacią. Nie znajdziemy wymogu przed rozpoczęciem misji, który kazałby nam skorzystać z danego superbohatera. Co więcej, nie będzie problemu, aby powtarzać wcześniej już zakończonych zadań w pojedynkę lub trybie kooperacji ze znajomymi.

Sprawdź także: Kolekcja BioShock za darmo!

Podkreślono również istotność drzewek umiejętności. Rozgrywka każdym z bohaterów będzie się różnić, ponieważ mają własne zdolności. Chociażby Red Hood będzie specjalizował się w używaniu broni do ataków dystansowych. Wspólną umiejętnością wszystkich postaci ma być natomiast możliwość obezwładniania oponentów z ukrycia.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!