Recenzje Gotham Knights — gracze i recenzenci podzieleni

Gotham Knights

Gotham Knights ukazało się dziś na rynku, co pozwala rzucić okiem na opinie i recenzje branżowych dziennikarzy. Okazuje się, że wyczekiwane przez wielu RPG akcji nie odniesie gigantycznego sukcesu. Opinie są bardzo mieszane, choć tragedii nie ma.

Gotham Knights zbiera mieszane recenzje

Gotham Knights
Gotham Knights

Obecna średnia ocen gry Gotham Knights w wersji na PlayStation 5 wynosi 69 punktów. Wersja pecetowa może „pochwalić” się wynikiem na poziomie 66 punktów, a pośrodku umiejscowić należy edycję wydaną na Xbox Series X|S — tutaj średnia punktowa to 68 oczek. Na co zwracają uwagę dziennikarze i recenzenci tego tytułu? Ciężko wskazać jeden czy dwa pozytywnie oceniane elementy. Opinie są bardzo różne, często wzajemnie się wykluczając.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

Dla jednych atutem jest zaimplementowanie do gry 4 grywalnych postaci, podczas gry inne recenzje wskazują to rozwiązanie jako nieciekawe i nietrafione. Najbardziej pozytywnie o Gotham Knights wypowiedział się serwis Gamers Heroes. Z notą na poziomie 9,5 gra została przyrównana do Elden Ring pod względem jakości i ilości zabawy dostępnej w produkcji. Zupełnie innego zdania jest T3 – słabiutka czwórka wystawiona tytułowi została uargumentowana tym, że gra jest nijakim wejściem w uniwersum Batmana, na dodatek gorszym od innych gier już dostępnych.

Przykładowe oceny Gotham Knights:

  • Gamers Heroes – 9,5/10
  • ZTGD – 9/10
  • GameGrin – 8,5/10
  • Digital Chumps – 8/10
  • Game Informer – 7,3/10
  • IGN France – 7/10
  • Comicbook.com – 6/10
  • PC Gamer – 4,9/10
  • T3 – 4/10

Wielokrotnie zwrócono również uwagę na optymalizację wersji konsolowej. Mowa tutaj o braku zastosowania różnych trybów wydajności, przez co Gotham Knights działa w sztywno ustalonych 30 klatkach na sekundę. Niestety okazuje się, że w niektórych momentach rozgrywki i ta liczba jest nieco mniejsza od zamierzonej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.