Gothic Remake – twórcy opublikowali obiecaną niespodziankę. Nie tego oczekiwali fani

Gothic Remake

W ubiegłym tygodniu pierwsza część serii Gothic obchodziła 23. urodziny. Z tej okazji studio odpowiedzialne na remake poinformowało o przygotowywaniu niespodzianki. Osoby, które spodziewały się pierwszego gameplayu, mogą czuć się zawiedzione, ponieważ Alkimia Interactive udostępniła kolejną grafikę.

Gothic Remake – tak wygląda odświeżona okładka gry

Nowa okładka zachowała układ pierwowzoru, jednak twórcy pokusili się o dodanie znacznie większej liczby szczegółów.

W centralnej części grafiki widzimy postacie doskonale znane fanom serii Gothic: Gorna, Lestera, Miltena i Diego, którzy stoją na skale, otoczeni przez zastępy orków. Wzniesienie znajduje się w centrum pobojowiska, a po obu stronach leżą ciała strażników.

Wrogie oddziały nie tworzą już bezkształtnej masy. Możemy zauważyć, że nieprzyjaciele wyposażeni są w swój charakterystyczny oręż – Krush Pach, Krush UrRok oraz Krush Agash.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na horyzoncie widnieje wieża Starego Obozu, co pozwala przypuszczać, że wydarzenie uwiecznione na okładce miało miejsce na ziemiach kontrolowanych przez orków.

Mimo że najnowsza grafika prezentuje się bardzo klimatycznie, to szkoda, że deweloperzy nie pokusili się o zaprezentowanie kolejnej lokacji. Rocznica wydania Gothica była ku temu idealną okazją.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.