Gothic Remake z prezentacją pierwszej imiennej postaci! Już po oczach widać, że coś kombinuje

Gothic Remake

W ostatnim czasie deweloperzy z Alkimia Interactive dosyć chętnie dzielą się nowymi szczegółami i materiałami z nadchodzącego Gothic Remake. Niespełna dwa tygodnie temu, przy okazji pokazu THQ Nordic Showcase dane nam było ujrzeć i poczuć brutalny klimat Starego Obozu na kolejnym już trailerze. Teraz zaś przyszła pora na grafikę koncepcyjną, która przedstawia jedną z bardziej intrygujących postaci całego uniwersum Gothica.

Gothic Remake — deweloperzy prezentują jednego z najbardziej wpływowych magnatów Starego Obozu

Gothic Remake Kruk
Gothic Remake, Kruk

Jak widać na powyższej grafice, mowa oczywiście o Kruku, magnacie ze Starego Obozu i prawej ręce Gomeza. Co prawda ów postać nie odgrywała w pierwszym Gothicu zbyt dużej roli (ta przypadała mu dopiero w dodatku Noc Kruka do Gothic 2), jednak nie ona też zupełnie marginalna. To właśnie on prowadzi Bezimiennego przed oblicze lidera Starego Obozu i to on zleca infiltracje Obozu na Bagnie w celu poznania planów Bractwa.

Po samej grafice można wywnioskować, że twórcy doskonale zdają sobie sprawę z roli jaką ów magnat odegrał w dodatku do drugiej części i już przy tworzeniu Gothic Remake chcą to graczom zasygnalizować. Możliwe więc, że odświeżone wydanie gry z 2001 roku pozwoli nam nieco lepiej poznać Kruka i motywy, którymi się kieruje.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Nie sposób przy tej okazji nie zwrócić uwagi na ciężki pancerz magnata, który ma na sobie Kruk, a który dla wielu graczy oryginalnej gry była niespełnionym marzeniem (o ile nie posiłkowali się kodami). Widać, że jej projekt powstawał w zgodzie z duchem pierwowzoru i — co oczywiste — dorobił się kilku dodatkowych detali.

Kup Gothic Remake

Zarówno ten, jak i wiele starszych materiałów z Gothic Remake mogą napawać oczekujących graczy nadzieją na to, że na premierę rzeczywiście dostaniemy świetną produkcję — nawet jeśli nie dogodzi ona wszystkim fanom tego mrocznego uniwersum.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.