Gothic Remake – twórcy prezentują nowy wygląd ognistego jaszczura! Liczne zmiany względem pierwowzoru

Gothic remake logo

Mimo że wciąż nie znamy daty premiery odświeżonej wersji Gothica, to twórcy regularnie publikują nowe materiały, aby podtrzymać kontakt ze społecznością. W ubiegłym miesiącu zaprezentowano wygląd błotnego węża, a dziś udostępniono grafikę z kolejnym potworem.

Ognisty jaszczur w Gothic Remake będzie jeszcze groźniejszy

W oryginalnej wersji gry ogniste jaszczury nie różniły się znacząco od swych klasycznych odpowiedników. Prawdziwą naturę bestii zdradzał wyłącznie duży, czerwony grzebień. Twórcy Gothic Remake zadbali o bardziej wyrazisty wizerunek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Skóra gada jest teraz znacznie ciemniejsza, co kontrastuje z rozgrzanym do czerwoności gardłem. Od głowy – wzdłuż grzbietu i ogona – przebiega pas dużych łusek. Łeb potwora wyróżnia się teraz „smoczym” wyglądem, co pokrywa się z jego potoczną nazwą.

Ognisty jaszczur odgrywał ważną rolę w fabule pierwszej części serii, ponieważ zdobycie jego języka było niezbędne do stworzenia Ulu-Mulu (broni-amuletu chroniącego przed atakami ze strony orków).

Pozostałe składniki Ulu-Mulu to kieł zaprezentowanego już błotnego węża, ząb trolla oraz róg cieniostwora. Można przypuszczać, że wygląd wspomnianych przeciwników zostanie ujawniony w najbliższej przyszłości.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.