Gothic Remake na kolejnej klimatycznej grafice! Te plecy są jakby… znajome

Gothic Remake Stary Obóz widok

Alkimia Interactive od pewnego czasu bardzo chętnie dzieli się z oczekującymi graczami kolejnymi rysunkami i materiałami promującymi Gothic Remake. W zeszłym tygodniu twórcy ujawnili wygląd koncepcyjny pierwszej fabularnej postaci i trzeba przyznać, że grafika rzeczywiście oddaje ona jej charakter. Teraz zaś przyszła pora na kolejny obraz, na którym niektórzy mogli dopatrzyć się samego Bezimiennego… jednak to nie jest on.

Gothic Remake — kolejna grafika trafiła do sieci. Poza samą postacią można podziwiać „uroczy” krajobraz Górniczej Doliny

Gothic Remake Nyras
Grafika koncepcyjna Gothic Remake

Na niemieckojęzycznym kanale discordowego serwera poświęconego serii Gothic pojawiła się wczoraj nowa grafika przedstawiająca znajomo wyglądającą postać na tle ścieżki prowadzącej z Placu Wymian do Starego Obozu. Spora część osób, widzące ten obraz doszła do wniosku, że jest to Bezimienny i w sumie nie w tym nic dziwnego.

W końcu widzimy mężczyznę w długich, związanych włosach, a do tego ubrany jest on w sposób, który rzeczywiście może przypominać nam głównego bohatera tej kultowej serii. Jak jednak wyjaśnił sam Reinhard Pollice na rysunku nie znalazł się Bezimienny, a… Nyras, czyli jeden ze skazańców, który dołączył do Obozu Bractwa.

W tym przypadku przedstawiony on został na samym początku swojej obecności w Kolonii, jeszcze przed dołączeniem w szeregi Sekty. Przedstawienie to zostało stworzone na potrzeby prezentacji podczas targów Gamescom 2023, gdzie akurat ta postać dostała coś w rodzaju „małego prologu”.

Poza samą postacią na uwagę zasługuje także sam krajobraz Górniczej Doliny. Co prawda na grafice widać tylko pewien jej wąski urywek, jednak przyglądając się bliżej widać, że Stary Obóz oraz tereny wokół niego zostały zaprojektowane w mocnym oparciu o to, co oglądaliśmy w oryginalnym Gothicu.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 55 cali

Pracownicy Alkimia Interactive potwierdzili jednocześnie, że Bezimienny będzie wyglądał zupełnie inaczej, a jego fryzura (która dla społeczności oddanych fanów Gothica jest niezwykle ważna) będzie bardziej „tradycyjna” i wierna tej, jaką nosił w oryginalnym wydaniu.

Kup Gothic Remake

Warto też wspomnieć, że pierwotnie grafika została udostępniona przez rosyjski serwis IGM, który w jakiś sposób wszedł w posiadanie akurat takiego materiału. Możliwe więc, że Alkimia Interactive zaczęła rozsyłać do redakcji dodatkowe materiały prasowe, jednak na ten moment to nic pewnego. Mimo wszystko warto mieć oczy szeroko otwarte i regularnie sprawdzać co deweloperzy pracujący nad Gothic Remake dla nas przygotowali.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.