Powstanie gra Hardware Dreams na podstawie powieści Jacka Dukaja „Starość aksolotla”

Starość aksolotla Jacek Dukaj

Jacek Dukaj to utalentowany polski pisarz sciencie fiction. Mężczyzna założył spółkę akcyjną Nolensum, składającą się z doświadczonych twórców z branży kreatywnej. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że jej pierwszym przedsięwzięciem będzie gra Hardware Dreams na podstawie powieści Dukaja pod tytułem „Starość aksolotla”. Może z tego wyjść coś fajnego.

Hardware Dreams, czyli gra na podstawie powieści Jacka Dukaja

Jak poinformowały Wirtualne Media, spółka Jacka Dukaja przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad grą Hardware Dreams. Produkcja będzie bazowała na powieści „Starość aksolotla”, którą docenił już m.in. Netflix, bo stworzył na jej podstawie serial „Kierunek: Noc”. Pisarz zamierza aktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia gry, choć na razie nie wiadomo, kiedy możemy się spodziewać jej debiutu.

Wiemy za to, że spółka Nolensum zdobyła już finansowanie na półtora roku produkcji. Hardware Dreams ma prezentować wysoką jakość wykonania, a do tego wyróżniać się głębią świata przedstawionego — akcja gry będzie rozgrywała się w postapokaliptycznym Tokio. Reżyserem Hardware Dreams został Maciej Jackiewicz, pracujący już wcześniej m.in. przy Cyberpunku 2077 i Wiedźminie. Projekt zapowiada się naprawdę obiecująco i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych informacji na jego temat.

Przeczytaj też: Nowy Silent Hill bardziej niż prawdopodobny

Hardware Dreams to pierwszy projekt Nolensum, ale według Dukaja — nie ostatni. Choć to jeszcze nic pewnego, spółka może z czasem zainteresować się też tokenizacją, NFT i kryptowalutami.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z