Pierwsza gra na receptę. Deweloperzy przygotowali tytuł, który pomaga chorym osobom

Pad Xbox

Jak poinformowało PAP, na rynek komercyjny w Ameryce powoli wchodzi gra o tytule EndeavorRx, która wyróżnia się swoją koncepcją na tle innych tytułów. Jest to bowiem pozycja na receptę, która ma pomagać w terapii dzieci z ADHD, a dopuszczona do użytku została w 2020 roku w USA.

EndeavorRx pomaga dzieciom chorym na ADHD

EndeavorRx jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat ze zdiagnozowaną, wyżej wymienioną chorobą. Deweloperzy z firmy Akili – na czele z Eddiem Martuccim – przygotowali grę we współpracy z wykwalifikowanymi neurologami w taki sposób, aby przyśpieszyć postępy poznawcze u młodych odbiorców.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zadowolona z efektów terapii jest chociażby mama już 13-letniego Owaina. Chłopiec dość negatywnie reagował na przepisywane leki, więc zaproponowano mu sprawdzenie EndeavorRx, kiedy to produkcja nie była jeszcze ogólnie dostępna. Matka – Kelcey Sihanourath – była początkowo negatywnie do tego nastawiona, ale po jakimś czasie zaczęła zauważać wielkie postępy. Jej syn usiłował m.in. zrozumieć, dlaczego nie jest w stanie się skoncentrować, co było dużym sukcesem.

Sprawdź także: Najlepsze gry battle royale

Po pełnym wprowadzeniu EndeavorRx na amerykański rynek firma Akili ma zamiar wrzucić swój najnowszy produkt również do Europy, co miałoby pomóc w terapii kolejnych dzieci, u których wykryto ADHD.

O autorze
Mateusz Wróbel
Autor

Uwielbia każdą wolną minutę spędzać przed komputerem lub konsolą. Szczególnie zauroczony w RPG-ach i przygodówkach, w których największą rolę odgrywają wybory. W wolnym czasie sięgnie również po serial, ale na pierwszym miejscu zawsze stawia gry wideo.

Liczba wpisów: 442 (w redakcji od 19.05.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.