Ruszyła kampania „Przestańcie niszczyć gry”. Obowiązkowy tryb offline po wyłączeniu serwerów?

The Crew Kampania przestańcie niszczyć gry

Gdy oficjalnie zapowiedziano wyłączenie serwerów pierwszej odsłony The Crew, wiele osób prosiło o przygotowanie aktualizacji pozwalającej na kontynuowanie rozgrywki w trybie offline. Niestety, Francuzi pozostali nieugięci, a w ubiegłym tygodniu uruchomienie gry stało się niemożliwe. W odpowiedzi ruch Ubisoftu youtuber Ross Scott zorganizował kampanię, której celem jest zwrócenie uwagi instytucji państwowych na nieuczciwe praktyki wydawców.

„Przestańcie niszczyć gry”. Gracze protestują przeciwko wyłączaniu dostępu do gier po zakończeniu wsparcia

„Przestańcie niszczyć gry” – wideo promujące kampanię

Jak możemy przeczytać na stronie kampanii „Przestańcie niszczyć gry” na skutek wyłączenia serwerów co najmniej 12 mln osób straciło dostęp do legalnie kupionego tytułu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Organizator akcji dodaje, że dzięki dużej popularności The Crew oraz silnej ochronie konsumenta we Francji, istnieje szansa na „pociągnięcie Ubisoftu do odpowiedzialności”.

Ross Scott twierdzi, że nakładanie kar pieniężnych za wyłączanie dostępu do gry po zakończeniu wsparcia wymusi na wydawcach stosowanie bardziej proklienckiego podejści

Co więcej, zamiana francuskiego prawa ma mieć wpływ na resztę świata. Scott przypomina tu o Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów (ACCC), która nakazała umożliwienie dokonywania zwrotów na Steam.

Valve wówczas pozwoliło zwracać gry wszystkim użytkownikom platformy, nie ograniczając się jedynie do mieszkańców Australii.

W celu zwrócenia uwagi na problem, na stronie kampanii zostały zamieszczone instrukcje kontaktu z krajowymi urzędami ochrony konsumentów. W przyszłości planowane jest także bezpośrednie skierowanie petycji do Komisji Europejskiej (w ramach Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej).

Źródło: Stop Killing Games

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.