The Crew wycofane ze sprzedaży! Ubisoft podał datę wyłączenia serwerów

The Crew

Ubisoft co jakiś czas informuje o planowanym wyłączeniu serwerów w swoich starszych grach. Koniec dostępności usług sieciowych najczęściej oznacza jedynie dezaktywację trybu multiplayer, jednak The Crew jest w tym przypadku wyjątkiem. Niebawem gracze całkowicie stracą możliwość uruchomienia tytułu.

Oficjalny koniec The Crew. Ubisoft zamierza wyłączyć serwery gry

Wydana w 2014 r. pierwsza część serii The Crew zniknęła wczoraj ze wszystkich najważniejszych sklepów. Gracze nie kupią jej na Steam, Ubisoft, Epic Games Store, PlayStation Store ani w Microsoft Store.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dotychczasowi posiadacze dostali jeszcze chwilę na ostatnie pożegnanie z tytułem – serwery zostaną wyłączone 31 marca 2024 roku. Wówczas uruchomienie gry stanie się niemożliwe.

Studio Ubisoft Ivory Tower zaznaczyło, iż decyzja nie była łatwa, jednak konieczna ze względu na kwestie licencyjne oraz nadchodzącą modyfikację struktury serwerowej.

Naszym celem wciąż pozostaje dostarczenie graczom najlepszych wrażeń z wirtualnej jazdy i w tym celu kontynuujemy dostarczanie nowej zawartości do The Crew 2 i niedawno wydanej gry The Crew Motorfest. Gracze, którzy niedawno kupili The Crew i chcą otrzymać zwrot pieniędzy, powinni sprawdzić politykę zwrotów w sklepie, w którym dokonali zakupu.

Ubisoft Ivory Tower

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Zebrani w mediach społecznościowych fani nie kryją rozczarowania i domagają się od twórców wydania stosownej aktualizacji, która pozwoli na dalszą rozgrywkę w trybie offline. Niektórzy zasugerowali nawet rozpoczęcie zbiorowego wystawiania negatywnych ocen (tzw. review bombing) w celu okazania niezadowolenia.

Źródło: Ubisoft

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.