Gracze mają dość aktualizacji Fallout 4. Społeczność prosi Bethesdę by zostawiła wersję na PC w spokoju

Fallout 4

Next-genowa aktualizacja Fallouta 4 to teoretycznie coś, na co czekało wielu graczy na każdej możliwej platformie. Wyraz „teoretycznie” nie jest tu jednak od parady, bo na PC jest całkiem spora grupa ludzi, którym zmiany wprowadzane przez Bethesdę nie są potrzebne, a wręcz szkodzą implementowanym modyfikacjom. Pod opisem najnowszej aktualizacji na Steam wiele osób wprost mówi Bethesdzie, że ma tego wszystkiego po prostu dość.

Gracze nie chcą, żeby Bethesda aktualizowała Fallouta 4

Fallout 4
Fallout 4

W komentarzach pod opisem najnowszej aktualizacji Fallouta 4 na Steamie zebrało się całkiem sporo (ponad 1200 komentarzy w momencie pisania newsa) osób, które jednoznacznie negatywnie odnoszą się do tematu zmian wprowadzanych przez Bethesdę w ramach łatania błędów next-genowego patcha. Chodzi przede wszystkim o istotne problemy związane z kompatybilnością modyfikacji, które skutecznie są w stanie uprzykrzyć życie każdemu entuzjaście tej postapokaliptycznej serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gracze mają dość działań Bethesdy, które nie wnoszą do gry nic pozytywnego, a zamiast tego robią coraz to więcej szkód. Jak słusznie (choć nieco dramatycznie) zauważył jedne z komentujących, takie działania deweloperów doprowadzą do „wymordowania” całej społeczności skupionej wokół gry, sprawiając, że po tych nowych aktualizacjach baza osób bawiących się w Falloucie 4 spadnie.

To znaczy, dobrze, że załataliście aktualizację NG, ale na miłość boską, czy naprawdę tak trudno dać nam wybór między wersjami? W tym tempie wymordujecie swoją bazę graczy, a tysiące graczy, którzy utrzymywali twoją grę przy życiu przez prawie dekadę, pójdą gdzie indziej i prawdopodobnie nie wrócą do tytułu Bethesdy.

Jeden z komentarzy na Steam

Inni zwracają uwagę, że cała sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby next-genowy patch został wydany w dobrym stanie bez licznych błędów i niedociągnięć.

Trzeba być wyjątkowym typem człowieka, żeby niszczyć rzeczy, które inni naprawili dla ciebie za darmo. Przestańcie tworzyć bezużyteczne aktualizacje, które psują tylko mody, których zadaniem było naprawienie rzeczy, które rzekomo naprawiliście, ale ostatecznie nie zostały naprawione.

Jeden z komentarzy na Steam

Jedna z osób napisała wręcz, że deweloperzy z Bethesdy powinni skupić się na łataniu błędów w Starfield, bo tam społeczność modderska nie jest tak oddana. Cała akcja łatania Fallouta 4 jest postrzegana przez społeczność bardzo negatywnie, bo nie wynika ona ze szczerych chęci, a raczej korzystania z fali popularności wydanego niedawnego serialu od Amazona.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której gracze proszą Bethesdę, aby ta przestała aktualizować swoje gry. Podobnie było w przypadku Skyrim Special Edition, gdzie społeczność wprost dała firmie do zrozumienia, że powinni zostawić ich ukochaną grę w spokoju. Czy Todd Howard i spółka wsłuchają się w te głosy? Raczej mało prawdopodobne, ale dobrze by było, gdyby chociaż kolejne łatki były dla graczy mniej problematyczne.

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.