The Last of Us Part I Remake na PS5 kontra remaster z PS4. Porównanie ukazuje skok jakościowy

The Last of Us Part I Remake

Już niedługo na rynek trafi remake pierwszej odsłony The Last of Us w wersji na konsole PlayStaiton 5 i nieco później na PC. Do sieci trafiły dwa materiały ukazujące graficzne porównanie nadchodzącej edycji i remastera z PlayStation 4. Różnica jest kolosalna!

REKLAMA

Grafika w The Last of Us Part I Remake robi wrażenie

Porównanie The Last of Us Part I Remake z wersją Remastered — płonąca szopa

Pierwsze wideo pokazuje płonącą stodołę i już w tym momencie widać ilość pracy włożoną w poprawę strony wizualnej produkcji. Nie tylko usprawniono efekty świetlne, ale przemodelowano obiekt tak, aby się rozpadał pod wpływem szalejących płomieni. Te z kolei wyglądają zdecydowanie lepiej i bardziej realistycznie.

Porównanie The Last of Us Part I Remake z wersją Remastered — jazda konna

Drugie wideo opublikowane przez Naughty Dog ukazuje nam jazdę konną w wykonaniu Joela. Pierwszym rzucającym się w oczy elementem jest jakość otoczenia, w tym wypadku drzew. Jest ich więcej, są szczegółowe i rzucają o wiele bardziej dopracowane cienie. Gra nabrała zupełnie nowej, realistycznej głębi za sprawą nowego oświetlenia i tekstur. Okazuje się, że remaster z PS4 zdążył się nieco zestarzeć.

Zobacz też: Kierownica do PS5

Premiera The Last of Us Part I Remake w wersji na PlayStation 5 będzie mieć miejsce 2 września, a później również na PC. Studio odpowiedzialne za produkcję jak zwykle nie zawodzi, czego dowodem są powyższe materiały. O jakość finalnego produktu można być spokojnym — usprawnienia w The Last of Us Remake będą naprawdę szczegółowe i dokładne.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!