Gran Turismo Sport wycofane ze sprzedaży w PS Store! Jeszcze w tym miesiącu wyłączone zostaną też serwery

Gran Turismo Sport

Już pod koniec września zapowiedziano, że na początku 2024 roku serwery Gran Turismo Sport zostaną wyłączone. Tymczasem produkcja studia Polyphony Digital została wczoraj wycofana z cyfrowej dystrybucji. Wspomniany tytuł jest obecnie niedostępny do kupienia w PlayStation Store, o czym nie informowali wcześniej zarówno sami twórcy, jak i firma Sony.

Gran Turismo Sport zostało niespodziewanie wycofane ze sprzedaży w PS Store

Pod koniec września informowano, że 1 grudnia 2023 roku zakończona zostanie dystrybucja dodatkowych przedmiotów dostępnych w PS Store. Nie zapowiadano jednak wówczas, że miesiąc później Gran Turismo Sport zostanie całkowicie wycofane z cyfrowego sklepu Sony. Graczom, którzy nie zdążyli kupić wspomnianego tytułu, nie pozostaje teraz nic innego, jak sięgnąć po fizyczną wersję gry.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z zapowiedziami serwery Gran Turismo Sport zostaną wyłączone już 31 stycznia 2024 roku. Po wspomnianej dacie gracze stracą dostęp do wszystkich usług sieciowych i nie będą mogli zdobywać związanych z nimi trofeów. Polyphony Digital zapewnia jednak, że użytkownicy nadal będą mogli cieszyć się grą w trybie offline i korzystać z zakupionych wcześniej dodatków.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Fallout

Na koniec przypomnijmy, że Gran Turismo Sport zadebiutowało 17 października 2017 roku na PlayStation 4. Deweloperzy ze studia Polyphony Digital skupiają się jednak obecnie na rozwoju i wsparciu Gran Turismo 7, które niecałe dwa lata temu ukazało się na PS4 i PS5.

Źródło: PSU

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.