Gry Activision Blizzard oficjalnie wracają do Chin! NetEase Games podpisało porozumienie z Microsoftem

Activison Blizzard Chiny
China flag blowing in the wind. Beijing. Background texture. 3d rendering, wave. - Illustration

Wczorajsze media growe obiegła wieść o tym, że Activision Blizzard ma ponownie nawiązać współpracę z NetEase Games. W 2022 roku firmy te zerwały obowiązującą od 2008 roku umowę wydawniczą, w wyniku czego większość gier amerykańskiego studia zniknęły z chińskiego rynku. Dziś jednak potwierdzono wczorajsze doniesienia i oficjalne ogłoszono, że gry Blizzarda wrócą do Chin, a dodatkowo zakomunikowano, że zbadana zostanie możliwość wprowadzenia nowych gier NetEase na konsole Xbox.

Microsoft zawarł umowę z NetEase Games. Gry od Activision Blizzard oficjalnie wracają na chiński rynek

Pod koniec 2022 roku świat growy obiegła wieść o zerwaniu umowy między Activision Blizzard a NetEase Games. Chińska firma zajmowała się wydawaniem w Państwie Środka kolejnych tytułów amerykańskiej korporacji od 2008 roku. Niestety, po 14 latach przedsiębiorstwa nie doszły do porozumienia przy renegocjacji umowy i wszystkie największe tytuł na czele z World of Warcraft zniknęły z Chin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednak w międzyczasie Activision Blizzard zostało przejęte przez Microsoft, co zapewne było decydującym czynnikiem, który wpłynął na to, że firmy ponownie usiadły do negocjacyjnego stołu. Korporacjom udało się tym razem dojść do porozumienia, dzięki czemu dzisiaj oficjalnie potwierdziły, że gry Blizzarda wracają na chiński rynek.

Nowa umowa obejmuje gry, do których chińscy gracze mieli wcześniej dostęp, w tym World of Warcraft, Hearthstone oraz inne tytuły z serii Warcraft, a także Overwatch, Diablo i StarCraft.

Porozumienie to skomentował w swoich social mediach szef Xboxa, Phil Spencer.

Dzięki niesamowitej pracy wykonanej przez Blizzard Entertainment i NetEase w celu odnowienia naszego zaangażowania na rzecz graczy wkrótce ponownie powitamy miliony członków społeczności w Chinach w naszych światach Blizzarda. Jest to ekscytujące dla wszystkich w Xboxie, Blizzardzie oraz dla graczy na całym świecie.

Phil Spencer w serwisie X/Twitter

Na mocy zawartej umowy firma NetEase ma sprawdzić też możliwość wprowadzenia nowych gier na konsolę Xbox Series X|S oraz inne platformy. Oznacza to, że tytuły chińskiej korporacji mogą częściej pojawiać się na sprzęcie Microsoftu.

Porozumienie między Activision Blizzard a NetEase Games z pewnością będzie nie tylko korzystne finansowo, ale też i wizerunkowo. Rynek chiński jest niezwykle hermetyczny, a dostęp do niego dzięki współpracy z chińską firmą da Microsoftowi dodatkową grupę użytkowników.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.