PS5 sprzedaje się coraz gorzej na ważnym rynku. EA Sports FC 24 króluje w grudniu

PlayStation 5 EA Sports FC 24

GamesIndustry.biz regularnie publikuje miesięcznie podsumowania sprzedaży dla gier i sprzętu w ramach programu Game Sales Data. Najnowszy raport przedstawia okres świąteczny w Wielkiej Brytanii, który w tym roku przyniósł pewne niespodzianki. Grudzień okazał się trudnym miesiącem m.in. dla konsoli PlayStation 5, które zaliczyło spadki sprzedaży.

Sprzedaż gier i konsol w grudniu 2023 roku w UK: EA Sports FC 24 króluje, a PlayStation 5 zalicza spadki

EA Sports FC 24 – zwiastun rozgrywki

Dziennikarz GamesIndrustry.biz, Christopher Dring, opublikował raport sprzedaży gier oraz konsol w grudniu 2023 roku w Wielkiej Brytanii. Zestawienie to pokazuje, jakie były trendy zakupowe w okresie świątecznym. W tym czasie sprzedano 6,9 miliona gier cyfrowych i fizycznych, co stanowi wzrost o 2% względem tego samego okresu w 2022 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najchętniej kupowaną grą w grudniu okazało się EA Sports FC 24, które wróciło na fotel lidera sprzedaży po tym, jak w listopadzie pierwsze miejsce zgarnęło Call of Duty: Modern Warfare 3. W tym sukcesie na pewno pomogły promocje, jakie gra od EA Sports otrzymała w okresie świątecznym.

W zestawieniu 10 najlepiej sprzedających się gier znalazł się też Avatar: Frontiers of Pandora. Niestety, promocje, którymi Ubisoft obsypał produkcję ledwie kilkanaście dni po premierze nie pomogły, a tytuł znalazł się dopiero na 8 miejscu listy sprzedaży.

Najlepiej sprzedające się gry w grudniu w Wielkiej Brytanii (wersje pudełkowe i cyfrowe):

  1. EA Sports FC 24 (EA)
  2. Call of Duty: Modern Warfare 3 (Activision Blizzard)
  3. Hogwarts Legacy (Warner Bros)
  4. Super Mario Bros Wonder (Nintendo)
  5. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  6. Marvel’s Spider-Man 2 (Sony)
  7. Mario Kart 8: Deluxe (Nintendo)
  8. Avatar: Frontiers of Pandora (Ubisoft)
  9. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
  10. Nintendo Switch Sports (Nintendo)

Co ciekawe, w okresie świątecznym spadła sprzedaż PlayStation 5. Konsola od Sony zaliczyła w grudniu 19% spadku w porównaniu z listopadem, lecz dalej pozostała najlepiej sprzedającym się sprzętem. Na tej sytuacji skorzystało Nintendo i Xbox, które w tym okresie zanotowały wzrost, odpowiednio aż 39% w przypadku Switcha i 6% dla konsol Series X|S.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Far Cry

Ciekawostką jest też ogromny wzrost sprzedaży akcesoriów. W grudniu sprzedano aż 2,07 miliona tego typu produktów, co stanowi wzrost aż 63% względem listopada i 10% względem tego samego okresu w 2022 roku. Najchętniej kupowane były kontrolery do konsol, gdzie królował DualSense w różnych wersjach kolorystycznych.

Źródło: GamesIndustry.biz

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.