Sony zadomawia się na komputerach. Gry PlayStation na PC z oficjalną stroną

God of War Kratos

Okazuje się, że Sony zaczęło bardzo poważnie traktować rynek pecetowy. Japoński gigant uruchomił bowiem stronę poświęconą swoim grom w wydaniu pecetowym – w tym również produkcjom nadchodzącym. Czeka nas platformowa rewolucja?

REKLAMA

Gry z PlayStation na PC? Wszystko przed nami

Doskonale pamiętamy czasy, gdy w ogóle nie było mowy o przenoszeniu flagowych tytułów Sony na platformy inne, aniżeli PlayStation. Okoliczności ewidentnie uległy zmianie, a premiery takich gier jak God of War, Horizon Zero Dawn czy najnowszy remaster Marvel’s Spider-Man to dopiero początek. Sony uruchomiło na swojej stronie zakładkę „Gry PlayStation na PC„. Sugeruje to, że przed nami nowy etap w cyklu wydawniczym japońskiej firmy i marki PlayStation.

Obecnie na stronie widnieją wydane już tytuły (czyli m.in. wspomniany wcześniej God of War), jak również te nadchodzące. Jutro swoją premierę będzie miała pierwsza część przygód Petera Parkera, na jesieni z kolei do biblioteki dołączy Spider-Man Miles Morales oraz Uncharted: Dziedzictwo Złodziei. I to by zasadniczo było na tyle – nie wiemy nic o rychłej premierze choćby The Last of Us Part I czy innych tytułów z portfolio firmy. Oznacza to, że nie prędko będzie nam dane zaznać równoległych premier, jak choćby w przypadku Microsoftu.

Zobacz też: Słuchawki do PS5

Co ciekawe, na stronie znajdziemy również rozbudowaną sekcję pytań i odpowiedzi, w głównej mierze skoncentrowaną wokół kompatybilności pada DualSense z PC oraz innymi urządzeniami wskazującymi. Może to być warunkowane tym, że targetem w tym wypadku nie są najbardziej hardkorowi pecetowcy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!