Gry PlayStation Studios trendują na Steam! Sony ma spore powody do zadowolenia

PlayStation Studios

Wydawanie gier PlayStation Studios na PC przez Sony może i przez część najbardziej oddanych fanów tej konsoli uchodzi za coś niedopuszczalnego, ale najwidoczniej jest to coś, co się opłaca. Co jakiś czas informujemy, że kolejne pozycje od japońskiego przedsiębiorstwa cieszą się na „blaszakach” sporą popularnością. Trend ten widocznie nadal się utrzymuje, a widać to po statystykach samego Valve.

Gry PlayStation Studios podbijają Steama

Okazuje się, że w najnowszym zestawieniu najlepiej sprzedających się gier na Steamie, w pierwszej 10 pojawiło się łącznie trzy produkcje z portfolio PlayStation Studios. Mowa dokładnie o Destiny 2 (9. miejsce), Helldivers 2 ( 5. miejsce), Ghost of Tsushima (1. miejsce). Mowa więc o naprawdę mocnych pozycjach, szczególnie w przypadku lidera tego zestawienia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ważne, najnowsza gra od Sucker Punch Productions zadebiutuje dopiero dziś, a już teraz zdominowała wszystkie inne pozycje z listy. Jest to więc bardzo wyraźny sygnał dla Sony, jakich gier oczekują pecetowcy i za jakie gry będą w stanie zapłacić.

Możemy spodziewać się więc, że w kolejnych latach doczekamy się kolejnych portów gier PlayStation Studios na PC. Wiele mówi się, że kolejną pozycją w kolejce jest God of War Ragnarok, co też byłoby nie lada wydarzeniem. Ciekawe tylko, czy posiadacze komputerów doczekają się kiedyś wydania Bloodborne…

Źródło: Twitter/X: Hunter

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.