Ubisoft wraca na Steam! Pierwszą grą wydawcy po długiej przerwie będzie Assassin’s Creed Valhalla

Assassin's Creed Valhalla Steam

Ubisoft jakiś czas temu zrezygnował z dystrybucji swoich gier za pomocą platformy Steam, skupiając się głównie na rozwoju swojego własnego launchera — Ubisoft Connect (wcześniej Uplay). Potem gry od tego wydawcy zaczęły pojawiać się też w Epic Games Store, co dla wielu było sporym zaskoczeniem. Plotki na temat powrotu francuskiej firmy na platformę Gabe’a Newella pojawiały się od jakiegoś czasu, jednak dopiero wczoraj pojawił się w tej sprawie konkretny komunikat.

Poza Assassin’s Creed Valhalla Ubisoft wyda też inne produkcje na Steam

Wczoraj portal Eurogamer udostępnił oficjalny komunikat Ubisoftu, który głosi, że Assassin’s Creed Valhalla pojawi się w sklepie Steam już 6 grudnia 2022 roku. Data ta zdaje się nieprzypadkowa, bo tego samego dnia produkcja otrzyma ostatnie duże DLC nazwane po prostu Ostatni Rozdział. Poza tym tytułem na platformie Valve zadebiutują również Anno 1800 i Roller Champions, lecz w ich przypadku nie podano jeszcze konkretnych terminów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Francuski wydawca decyzję o powrocie do usługi Gabe’a Nawella tłumaczy chęcią dotarcia do „różnych odbiorców, gdziekolwiek się znajdują”. W tym miejscu warto wspomnieć, że według słów przedstawiciela firmy wszystkie gry, które pojawią się na Steamie nadal wymagać będą połączenia z Ubisoft Connect.

Przeczytaj też: Gry survival na PC i konsole

Wszyscy zainteresowani kupnem Assassin’s Creed Valhalla za pośrednictwem Steama mogą już dodać tę pozycję do swojej listy życzeń, gra ta bowiem otrzymała już własną kartę produktu w tym serwisie. Na koniec warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny tego typu powrót na tę platformę w ostatnim czasie. Na podobny krok zdecydowało się Activision przy okazji premiery Call of Duty Modern Warfare 2. Decyzja ta okazała się „strzałem w dziesiątkę”, bo najnowszy FPS tworzony przez Infinity Ward osiągnął rekordową dla serii popularność na platformie Valve, przyciągając ponad 250 tysięcy graczy w szczytowym momencie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.