Większość gier Xboxa i tak trafi na PS5? Wszystko przez słabą sprzedaż Xbox Series X|S w Europie

Xbox

Temat sytuacji Xboxa na rynku konsol regularnie przewija się i bywa odmieniany przez niemal wszystkie przypadki. Nawet dziś pojawiły się informacje serwisu Gameindustry.biz, które sugerują, jakoby wydawcy third-party mieli zastanawiać się nad dalszym wydawanie gier na tej platformie. Doniesienia wskazują, że problemy ze sprzedażą konsol mogą wymusić na gigancie z Redmond bardzo, ale to bardzo drastyczne decyzje.

Gry z Xboxa mogą prędzej czy później trafić na PS5

Xbox Game Studios
Xbox Game Studios

Zgodnie z informacjami, do których dotarł Christopher Dring z portalu Gameindustry.biz Xbox Series X|S notują coraz niższe zainteresowanie na Europejskim rynku. Co więcej, sytuacja z roku na rok jest coraz gorsza i niewiele wskazuje na to, aby miało się to w niedalekiej przyszłości zmienić. To zaś jest sporym powodem do niepokoju nie tylko dla samego Xboxa, ale także osób, które w miarę regularnie zajmują się obserwacją branży.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie Dring twierdzi, że w pewnym momencie „większość ekskluzywnych gier z Xboxa” trafi na konsole PS5. Fakt ten pokrywa się nie tylko z głośnymi spekulacjami, które rozbrzmiewały w branży na przełomie stycznia i lutego 2024 roku.

Xbox Series X
Xbox Series X

W takiej decyzji nie byłoby nic dziwnego, zwłaszcza że Xbox na przestrzeni ostatnich 10 lat znacząco powiększył zasób podległych sobie firm deweloperskich. Ograniczanie ich wyłącznie do jednego ekosystemu niekoniecznie musi być opłacalne, skoro on sam niezbyt dobrze się sprzedaje.

Oczywiście trzeba do tych wieści podejść z naprawdę dużym dystansem, wszakże są to tylko zasłyszane pogłoski, a sam Dring kilkukrotnie się mylił. Możliwe jednak, że coś jest na rzeczy, skoro temat wraca niczym bumerang w momencie, kiedy cała afera zdała się przycichnąć. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać i obserwować dalsze kroki Xboxa i Microsoftu.

Źródło: Wccftech

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.