Wybranych gier z PS1 i PSP nie będzie trzeba kupować ponownie, aby ograć je na PS4 czy PS5

PS1

Dzisiaj Sony udostępniło listę gier na start w PS Plus Premium i Extra, a chwilę później dowiedzieliśmy się, że PlayStation Plus łączy się z Ubisoft+. To jednak nie koniec pozytywnych zaskoczeń, bo okazuje się, że wybranych gier z PS1 i PSP nie będzie trzeba ponownie kupować, aby móc uruchomić je na PlayStation 4 czy PlayStation 5. Sony w końcu poszło graczom na rękę.

Niektóre gry z PS1 i PSP za darmo na PS4 i PS5, ale trzeba spełnić jeden warunek

Tekken 2
Tekken 2 na PS1

Na blogu PlayStation można przeczytać, że osoby, które kupiły wybrane gry na PlayStation lub PlayStation Portable nie będą musiały ponownie sięgać do portfela, aby zagrać w nie na PS4 lub PS5. Co więcej, nie trzeba będzie nawet rejestrować się w PS Plus — kiedy poszczególne klasyki zostaną wydane na nowszych konsolach, pojawią się w PlayStation Store, a posiadacze cyfrowych wersji oryginałów pobiorą je całkowicie za darmo. Niektóre z odświeżonych gier będą również dostępne do kupienia osobno.

Przeczytaj też: Bloober Team podobno przygotowuje Silent Hill 2 Remake

Co ciekawe, wybrane klasyki, które zadebiutują w PS Plus Premium, zostaną nieco bardziej dostosowane do obecnych standardów. Mówiąc konkretniej, będą działać w większej liczbie klatek na sekundę i wyższej rozdzielczości. Ponadto menu niektórych produkcji zostanie przebudowane i wzbogacone o możliwość zapisu stanu gry w dowolnym momencie, a także przewinięcia do określonego momentu rozgrywki.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z