GTA 6 może być największą grą w historii. Tytuł rzekomo zajmuje ponad 200 GB miejsca na dysku

Grand Theft Auto 6

Według ostatnich doniesień produkcja GTA 6 znajduje się już na ostatniej prostej. W związku z tym do sieci trafia coraz więcej przecieków i domysłów dotyczących nadchodzącej odsłony gangsterskiej serii. Najnowszy z nich dotyczy rozmiaru gry na dysku i jeżeli informacja ta się potwierdzi, to gracze będą musieli szykować sporo miejsca.

GTA 6 według przecieków zajmuje ponad 200 GB pamięci dyskowej

Według najnowszych doniesień GTA 6 zajmuje 228,5 GB pamięci na dysku. Taki wynik byłby absolutnym rekordem pod względem rozmiarów gier, przebijając takie pozycje jak Call of Duty czy Final Fantasy VII Rebirth.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Należy pamiętać, że powyższe przecieki, jeżeli faktycznie są prawdziwe to i tak dotyczą gry, która jest jeszcze w fazie dewelopingu. Oznacza to, że produkcja prawdopodobnie nie została jeszcze poddana procesowi optymalizacji i jej rozmiar może ulec zmianie.

Obecnie gry, które zajmują po 150 GB uważane są za ogromne, jednakże ponad 200 GB byłoby w tej kwestii rekordem. Przy takim rozmiarze, gra w wydaniu fizycznym musiałaby zostać zapisana aż na 3 płytach Blu-Ray 4K.

Na informacje o ostatecznym rozmiarze GTA 6 trzeba będzie poczekać do okolicy premiery gry, jednakże nie jest tajemnicą, że pozycja będzie ogromna. Zarówno jeżeli chodzi o kwestie rozmiaru na dysku jak i samej rozgrywki.

Źródło: X (Twitter)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.