GTA 6 z kobiecą bohaterką i bez kontrowersji. Jason Schreier dzieli się szczegółami

GTA 6

Już nieco ponad tydzień temu Jason Schreier poinformował, że w GTA 6 nie zobaczymy trzech grywalnych bohaterów. Tymczasem dziś dziennikarz na łamach portalu Bloomberg opublikował obszerny artykuł, w którym podzielił się kilkoma szczegółami na temat nadchodzącej produkcji Rockstara. Insider wspomina m.in. o postaciach, miejscu akcji, a także podejściu do kontrowersyjnych żartów.

REKLAMA

W GTA 6 zobaczymy historię inspirowaną losami Bonnie i Clyde’a

Jason Schreier potwierdza, że w GTA 6 będziemy mieli okazję wcielić się w kobietę. Według osób zaznajomionych z produkcją bohaterka ma być Latynoską i wspólnie z drugą grywalną postacią będzie częścią historii inspirowanej losami Bonnie i Clyde’a, czyli popularnej pary amerykańskich rabusiów.

Dziennikarz ujawnia, że GTA 6 powstaje pod kodową nazwą „Project Americas”, a produkcja ma zaoferować największy świat w historii serii Grand Theft Auto. Początkowo deweloperzy zamierzali rzekomo przygotować dwa spore fragmenty Ameryki Północnej i Południowej. Ostatecznie zrezygnowano z tych planów i zdecydowano się stworzyć „fikcyjną wersję Miami i okolic”.

Według informacji przekazanych przez Schreiera deweloperzy ze studia Rockstar zamierzają także rozbudowywać GTA 6 po premierze o kolejne misje, a nawet miasta. Trudno jednak wyobrazić sobie, by miały to być darmowe aktualizacje, dlatego fani serii powinni przygotować się na dodatkowe wydatki.

Schreier podkreśla także, że w GTA 6 nie zobaczymy kontrowersyjnych żartów z grup mniejszościowych czy transfobicznych komentarzy. Rockstar miał bowiem zmienić swoje podejście do tworzenia gier, co można było zauważyć w przypadku najnowszego wydania GTA 5.

Zobacz też: Najlepsze gry battle royale

Kiedy natomiast możemy spodziewać się premiery GTA 6? Według źródeł Bloomberga prace nad grą mają trwać „co najmniej” dwa lata. Wydłużony czas produkcji związany jest bowiem ze zmianami wprowadzonymi w studiu, które mają wyeliminować problem nadgodzin i polepszyć ogólne warunki funkcjonowania zespołu. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co myślicie o najnowszych informacjach dotyczących GTA 6.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!