GTA 6 z terminem premiery ustalonym przez Take-Two. Rockstar Games powoli kończy pracę nad grą

GTA 6

Kiedy wraz z początkiem grudnia 2023 roku Rockstar Games ujawniło trailer GTA 6 spora część graczy (nawet tych bardziej „niedzielnych”) oszalała na punkcie tej produkcji. Zwiastun dość szybko zaczął bić rekordy popularności, a fani IP jeszcze chętniej prześcigają się w nowych teoriach dotyczących funkcji, które pojawiają się w finalnej wersji. Nowe informacje zaś zdradzają, kiedy szósta odsłona popularnego gangsterskiego cyklu może trafić do sprzedaży.

Przybliżony termin premiery GTA 6 pojawił się w dokumentach finansowych Take-Two Interactive

Według informacji pochodzących z raportu finansowego Take-Two Interactive firma zakłada, że premiera GTA 6 odbędzie się w roku finansowym 2025. Taki rok trwa dokładnie od 1 marca 2024 do 31 marca 2025 i w tym właśnie okresie Rockstar Games powinno wypuścić na rynek swoją najnowszą grę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Potwierdza to tym samym wcześniejsze założenia i informacje, jakoby na premierę gry trzeba było poczekać do połowy obecnej dekady. W tym właśnie okresie Take-Two spodziewa się wzrostu przychodów w wysokości przekraczającej 8 miliardów dolarów. Dokładniej rzeczy ujmując, wychodzi na to, że docelowym oknem debiutu ma być okres od 1 stycznia do 31 marca 2025 roku.

GTA 6 – trailer

Mając to na uwadzę, można spodziewać się, że w ciągu aktualnych 12 miesięcy doczekamy się zupełnie nowych materiałów promujących najnowszą część Grand Theft Auto. Na razie jednak brak jakichkolwiek przesłanek, które pozwalają określić, kiedy producent i wydawca zdecydują się na publikację nowych zwiastunów.

Nie są to jedyne ciekawe informacje, jakich doszukać się można w dokumentach Take-Two Interactive. Okazuje się bowiem, że wydawca obecnie posiada 52 projekty, co sugeruje prawdziwe zatrzęsienie wydawanych gier w nadchodzących latach. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie one muszą doczekać się szczęśliwego końca.

Źródło: Twitter/X: DomsPlaying

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.