GTA 6 odmieni oblicze AI? Wyciek mówi o postaciach, które wyczują zapach gracza

GTA 6

GTA 6 to tytuł, na który od lat czeka wielu fanów. Nic więc dziwnego, że wielu z nich odkrywa coraz to kolejne fakty na temat tej gry. Ostatnio jeden z nich podzielił się z nami ciekawymi znaleziskami na temat menu debugowania produkcji.

Menu debugowania GTA 6 odsłania usprawnienia w AI i środowisku gry

O GTA 6 wiemy oficjalnie tyle, że powstaje. Jakiś czas temu grę dotknął spory wyciek, który wciąż jest analizowany przez fanów.

Jak informuje Wccftech, jeden z nich odkrył kolejne ciekawe znalezisko. Tym razem chodzi o menu debugowania.

Zdecydowanie najciekawszą informacją jest fakt, że gra ma wykorzystywać znacznie bardziej rozwiniętą sztuczną inteligencję. Poprzez system AIMemory postacie niezależne zapamiętają nasze działania i decyzje, co wpłynie na ich postępowanie wobec nas. Kolejna funkcja wskazuje, że NPC-ty będą nawet w stanie wyczuwać zapachy bohatera kontrolowanego przez gracza oraz pozostałych postaci.

Kontynuując temat postaci, Tobbelobben30 wspomina o mimice twarzy lub ciała. Sposoby ekspresji mogą być jego zdaniem podobne do tego, co widzieliśmy już w Red Dead Redemption 2.

Dalej dowiedzieliśmy się o usprawnionym systemie frakcji. Mógłby on działać niczym w GTA San Andres, ale tutaj także mowa o znacznych usprawnieniach. Z kolei dynamiczne środowisko będzie podobno zmieniać się ze względu na nasze działania oraz postępy fabularne.

Co ciekawe, zwierzęta także byłyby mądrzejsze. Miałoby to poprawić ich zachowanie, polowania i immersję środowiskową, choć odkrywca wszystkich tych rewelacji zaznacza, że przynajmniej niektóre z elementów mogą być ustawieniami pozostawionymi jeszcze po Red Dead Redemption 2.

Wiele wskazuje także na to, że w GTA 6 znajdą się znane z poprzedniej części umiejętności specjalne bohaterów. Odpowiada za to funkcja PlayerSpecialAbilities.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Generalnie rzecz biorąc, powyższa lektura wydaje się pozycją obowiązkową dla fanów wyczekujących GTA 6. Rzuca ona sporo światło na to, czego możemy się po niej spodziewać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.